Czy to już wiosna?

a ja myślę, że to przez dotychczasowy częsty kontakt z kliniką okulistyczną

ps. Samgosiku, Magdalenko - pozwoliłem sobie zainterweniować administracyjnie i zmniejszyłem Wasze big-foto (mały apel - przed umieszczeniem zdjecia sprawdźcie jakiego jest rozmiaru )

ps'. cały czas jakoś nie mogę zebrać kilku chwil aby umieścić fotek z weekendu w ZakopTrzeb'ie (Zakopane-Trzebnica) ... ale co się odwlecze ...

 

Groźna roślina w polskich Tatrach

Barszcz Sosnowskiego nie tylko wywołuje trudno gojące się poparzenia, gdy się go dotknie. Może okazać się groźny nawet dla życia alergików, również wtedy gdy tylko przebywali w pobliżu liści rośliny - ostrzega "Gazeta Krakowska".
- To było w piątek, dwa tygodnie temu: moja siostra pojechała do Zakopanego, zaparkowała auto pod Gubałówką. Widziała tam przy samej drodze wielkie liście barszczu. Ale nie dotykała ich, tylko bardzo blisko nich przeszła - opowiada mieszkanka Limanowej (nazwisko znane redakcji).
- W niedzielę obudziła się z połową tułowia czerwoną, pokrytą pryszczami wypełnionymi cieczą. Do tego wystąpiły duszności. Ale ponieważ jest uczulona, nie przypuszczała, że to może być barszcz. Zasugerowała to lekarka w Limanowej, do której zgłosiła się chora, bowiem objawy nie wskazywały ani na poparzenia, ani na uczulenie. Ponieważ istniało zagrożenie życia, została skierowana do kliniki w Krakowie.
- Tu lekarze również skłaniali się ku temu, że jest to poparzenie barszczem. Choć siostra nie dotykała rośliny, to jednak wydzielane przez nią soki mogły z wiatrem dostać się na ubranie, a przy ściąganiu bluzki wniknęły w skórę. Osobie uczulonej to wystarczyło. Chora opuściła klinikę, ale plamy się utrzymują.
Mimo wieloletniej walki z tą rośliną barszczu jest w Zakopanem coraz więcej. Nad potokami pojawiają się mutanty, niektóre sięgają nawet kilku metrów . Co roku dochodzi do kilku wypadków poparzeń.

Źródło informacji: PAP

Południowa Grupa Wsparcia

Kochani, ponieważ mamy już ok 50 zgłoszeń na Spotkanie Południowej Grupy Wsparcia, zmieniamy miejsce spotkania... Będzie to - nie Biblioteka tylko Sala Wykładowa Kliniki Neurologii.. Nikt nie przewidział, że tyle osób przyjedzie. Wystarczy wejść do Kliniki i tam osoby upoważnione Was pokierują.
Druga sprawa - jakby wiadomość z ostatniej chwili... Nasza Danusia Prezes ma propozycję przedłużenia pobytu w Krakowie o wyjazd do Zakopanego... Mamy zaproszenie do Hotelu Hajduk w Dolinie Kościeliskiej. Nocleg i wyżywienie za 40 zł. Danusia ma 3 miejsca w samochodzie. Czy Ktoś chciałby skorzystać?

Skoki Narciarskie

Jest wiele sprzeczności...

Tutaj raporty z wp.pl

00:10 - TVN 24 cytuje czeskie media: Jan Mazoch jest w stanie krytycznym i ma prawdopodobnie pękniętą czaszkę.

00:40 - Radio RMF podaje informacje o badaniach, jakie czeski skoczek przechodzi w krakowskiej klinice.

02:03 - pierwsza dobra wiadomość. "Dziennik" informuje o tym, że stan zdrowia Jana jest ciężki, ale stabilny. Lekarze decydują się dokończyć badania rano.

02:20 - kolejna radosna wiadomość z Krakowa. "Dziennik" podaje, że Mazoch odzyskał przytomność, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

06:08 - TVN 24 cały czas informuje o tym, że Mazoch jest w stanie krytycznym i ma poważny uraz czaszki. Nikt oficjalnie nie chce powiedzieć, co się dzieje z czeskim skoczkiem.

07:00 - radio RMF podało, że dzisiejszej nocy z Krakowa dochodziły sprzeczne informacje dotyczące stanu zdrowia Jana Mazocha.

07:30 - stacja TVN 24 zaprzecza doniesieniom "Dziennika". Mazoch niestety nie odzyskał przytomności.

08:00 - TVN 24: o godzinie 9 krakowscy lekarze podadzą do opinii publicznej informację o stanie zdrowia nieprzytomnego reprezentanta Czech. RMF: Mazoch ma wielomiejscowe urazy mózgu, a jego stan jest bardzo ciężki.

08:45: - pomimo złego stanu zdrowia Czecha, organizatorzy nie zdecydowali się odwołać drugiego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. Tylko wiatr może przeszkodzić w przeprowadzeniu zawodów.

Dokładne wiadomości dotyczące zdrowia młodego skoczka mają zostać podane o godzinie 9.

Moze o tej 9 cos wiecej powiedzą i cos co bedzie mozna uznac za prawdziwe....

 

Skoki Narciarskie

to był wypadek... według mnie nikt nie ponosi tu winy. Przecież ktoś przed nim a potem za nim również skakał i nic im się nie stało... Skoki to sport wyjątkowo niebezpieczny i skoczkowie doskonale zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw , jakie ta dyscyplina niesie. Moje serce stanęło gdy patrzyłam, jak Mazoch leci....strach i przerażenie. Było widać siłę uderzenia o ziemię, jak drzył twarzą po niej.....Okropieństwo...Stracił przytomność to bez problemu dało się zauważyć, jak bezwładne było jego ciało.... Potem ta krew na śniegu....zgroza.
Jak wszędzie się mówi i pisze, jego stan jest ciężki ( a był krytyczny) ale w miarę stabilny. Przytomność odzyskał, ale wprowadzono go w śpiączkę, dla jego dobra. Poniósł poważne obrażenia głowy: czaszki, twarzy i mózgu. Trzymam za te chłopaka kciuki, aby wyszedł z tego bez szwanku...aby doszedł do zdrowia.

Szeroko się w mediach krytykuje to, że przewieziono go do Krakowa karetką. A ja na to : I BARDZO DOBRZE!!!! Tym sposobem miał szansę najszybciej trafić do kliniki...Przecież do Krakowa od Zakopanego nie jest daleko...Wątpię, czy droga śmigłowca z Warszawy do Zakopanego, a potem do Krakowa trwała krócej...

Off Topic

Wstrząsający finał małżeńskiej kłótni

- Takiego chłopa to my tu dawno nie mieli - mówi personel zakopiańskiego szpitala.

O co chodzi? W poniedziałek w miejscowości Nowe Bystre pod Zakopanem doszło do małżeńskiej kłótni. Kiedy mocno pijany góral stracił argumenty słowne, wniósł do domu siekierę, po czym na oczach żony odciął sobie przyrodzenie. Przytomna gaździna schowała odciętą część ciała do lodówki i wezwała pogotowie. Lekarze zabrali mężczyznę do zakopiańskiego szpitala, gdzie oczekiwał na przylot śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Warszawy. Pacjent poleciał nim do Białegostoku, bo - jak mówią zakopiańscy lekarze - właśnie tam znajduje się najbliższa klinika, która może uratować męskość górala. - Efektów operacji nie da się jednak przewidzieć - podkreślają lekarze.


źródło: http://wiadomosci.gazeta....7.html?skad=rss

na samą myśl mnie boli

Marfan i Ja - Nika

Witaj Nika
Twoja historia do pewnego momentu przypomina mi moją własną Z tym, że moje serduszko jeszcze się nie buntuje do końca a operacja kręgosłupa została wykonana. i to właśnie w szpitalu w Zakopanem. Współczuję Ci bardzo, że w ostatnim momencie zrezygnowano z zabiegu, bo pamiętam jak ważne dla mnie było by wreszcie wyglądać podobnie jak inni. Dawno już w klinice nie byłam i nie gwarantuje, że coś się tam nie pozmieniało, ale osobiście polecam ten szpital i mam nadzieję, ze uda Ci się doprowadzić tę sprawę do szczęśliwego finału

Witam! Madzia.

Witam!
Mam EDS i to w 100% od urodzenia. Bardzo późna zdiagnozowany jak wszystkie trudne choroby w Polsce. Walkę o moje barki i ręce, toczyłam przez wiele lat aż w końcu po rozesłaniu maili po polskich szpitalach pewien pan profesor Leszek Romanowski z Poznania sam zaprosił mnie do Kliniki Chirurgi Ręki i udało się mam sprawną prawą rękę , czekam na operacje lewego barku, ręki. Wierzę że wszystko będzie dobrze.
Ostatnio przebywałam na Oddziale Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie .Oddział Leczenia Bólu. U prof. J. Wordliczka. Tam ustawiają leczenie środkami przeciwbólowymi , robią to całkiem nie źle, przyjazne otoczenie, miła atmosfera, Bardzo Ciężko się tam dostać ! Bardzo drogie są leki! . Mam również spore problemy z kręgosłupem, kolanami, barkami, ramionami. zaniki mięśni. Prof. Jerzy Wordliczek to wspaniały człowiek chętnie pomaga ,konsultowano mnie z frof. Daniel Zarzycki z Uniwersyteckiego Szpitala Ortopedii i Rehabilitacji w Zakopanem. On jedyny jak dotąd podjął konkretne decyzje. Wypowiedział się nawet słowami: Bardzo się dziwię lekarzom dlaczego się tak biją EDS !. Zaproponował mi zabieg operacyjny po wielu latach wzmagań, uporczywym wołaniu u lekarzy kręgosłup mnie boli, nogi mnie bolą, mrowieją, drętwieją itp.( i co ja ci na to poradzę?) ciągle słyszałam tracąc władzę w nogach. Stwierdziłam jedno trzeba samemu o siebie walczyć.

Aborcja i Eutanazja

No akurat mylisz się, skoro niejednokrotnie widziałam i rozmawiałam z dziećmi niepełnosprawnymi, przytulałam je i szukałam dla nich pomocy to chyba mniej więcej miałam jakąś wiedzę czego oczekują a co im zabrano. Często słyszałam teksty typu "to po co mnie rodziła skoro stałem się dla niej wyrzutkiem". Dobrze tutaj też napisała koleżanka jarrewka wolisz żeby ciała takich dzieci znajdowano w śmietnikach, w beczkach, w lodówkach czy zakopane w ogródku...lub podrzucane pod drzwi schronisk dla dzieci? Wolisz aby miały już na starcie przesrane życie? Wiemy przecież jak mało jeszcze tolerancyjnym krajem dla niepełnosprawnych jesteśmy, nasłuchałam się już oszczerstw pod adresem takich osób, naoglądałam się co "zdrowi" ludzie potrafią z takim dzieckiem robić.
Skreślasz nasz już na wstępie, obsypujesz epitetami, a zastanowiłaś się nad tym że piszemy tu o wyjątkowych przypadkach, o tym że lepiej jest aby usuwać takie niechciane ciąże w klinice pod okiem doświadczonych specjalistów niż gdzieś w piwnicy brudnymi narzędziami. Inną sprawą jest też to, którym matkom na to pozwolić. Wiadomo że życie jest bezcenne ale są sporadyczne wypadki gdzie sami lekarze stwierdzają że to najlepsze wyjście i tak samo jak ja tak i inni właśnie o takich przypadkach piszą.

[ Dodano: Nie Sty 18, 2009 8:13 pm ]

01.12.07 BROKEN PASSION @ ROENTGEN

01.12.2007 ROENTGEN (PLAC SZCZEPANSKI 3)

BROKEN PASSION
break beat/electro breakz/tech-breakz !dj SMOKIN (Klinika Pozytywnych Wibracji) - Łódź


Smokin to dj, producent i promotor muzyki klubowej. Pomysłodawca i współtwórca Kliniki Pozytywnych Wibracji – łódzkiej formacji tworzącej fuzję muzyki elektronicznej z żywymi instrumentami. Nieprzewidywalne sety wypełnione soczystym bassem, pompującym bitem i elektryzującymi przestrzeniami muzycznymi, to jego specjalność.
Smo działa na polskiej scenie już prawie 10 lat, udzielając się w wielu projektach artystycznych. Jako członek Kliniki Pozytywnych Wibracji od ponad 5 lat występuje jako dj i producent muzyczny. Efektem jego działań jest niepowtarzalna, pełna energii mieszanka dnb, break beat'u oraz ragga-jungle. Smokin występował w klubach w całej Polsce (m.in. Łódź, Warszawa, Kraków, Zakopane, Katowice, 3Miasto, Wrocław, Koszalin), a także za granicą (Anglia, Niemcy, Hiszpania). Regularnie występuje również na żywo w audycjach Radia Łódź i Radia BIS.
Strona artystów: http://WWW.KPW.ART.PL

wstęp: 5 pln.

leczenie

Kiedy jestem przeziębiona itp. to idę na badania w przychodni. Podobnie z rentgenem i pobieraniem krwi do badań. Jeśli chodzi o konsultacje w sprawie kręgosłupa, miałam dwa wyjścia: albo prywatnie jechać do lekarza w Krakowie i zapłacić na "dzień dobry" 300 zł, a niewiadomo czy by się skończyło na jednej wizycie, albo zapisać się na półroczny termin w klinice ortopedii w Zakopanem do żony w/w lekarza, też bardzo dobrej specjalistki i nie płacić nic.

Jeśli jednak chodzi o moje serducho i leczenie nadciśnienia w mojej rodzinie, to chodzimy prywatnie. Może i trochę kosztuje, ale wydatek raz na kilka miesięcy lub wogóle tylko jednorazowy przy oku naprawdę dobrego specjalisty (jeden z najlepszych w Małopolsce) nie wydaje się bardzo wysoką ceną.

Aha, prywatnie też chodzę do dentysty.

Co słychać u Jana Mazocha?

Skoczek narciarski Jan Mazoch po raz pierwszy od ciężkiego wypadku w Zakopanem pojawił się w środę publicznie. Po 74 dniach od dramatycznego upadku podczas konkursu Pucharu Świata Mazoch przyjechał do ratusza we Frensztacie, gdzie odebrał z rąk starosty jedno z wyróżnień przyznanych najlepszym sportowcom miasta w 2006 roku.

Mazoch rozmawiał także w środę, po raz drugi od wypadku, ze swym kolegą z reprezentacji, najlepszym czeskim skoczkiem narciarskim Jakubem Jandą. Po uroczystości w ratuszu młody zawodnik wrócił do kliniki, gdzie nadal przechodzi rehabilitację.

Agencja CTK przypomina, że Mazoch po upadku na skoczni w Zakopanem leczył się w szpitalu w Krakowie, gdzie przy kilka dni utrzymywany był w stanie farmakologicznej śpiączki. Doznał poważnych urazów głowy i w pierwszych dniach lekarze wręcz obawiali się o jego życie. Okazało się na szczęście, że czeski skoczek szybko wraca do zdrowia.

"Jestem w dobrej kondycji psychicznej, mam ochotę codziennie ćwiczyć i jestem spokojny o przebieg rehabilitacji" - zacytował słowa Mazocha jego menadżer Jan Baier.

W końcu kwietnia wnuk słynnego przed laty czeskiego skoczka Jirziego Raszki przejdzie kompleksowe badania lekarskie, po których ma wystąpić na pierwszej konferencji prasowej.

sport.wp.pl

Rasowa bassetka [już w nowym domu]

Właśnie oddzwoniła do mnie Pani, która dzwoniła na moją prośbę do tego ośrodka i nic, nikt nic nie wie.
Renia, ja już pomysłów nie mam, od kilkunastu dni szukam właściciela i wszystkie pomysły mi się już wyczerpały i ręce rozkładam.
Codzienni gdzieś dzwonię, szukam "tropu", sprawdzam, głowę ludzim zawracam i nic.
Renia, pomysłów nie mam, może Tobie do głowy coś wpadnie.
Jutro jadę do Zakopanego na wystawę, wracam w niedzielę wieczorem, więc w poniedziałek znów pogrzebię.
Można by było obdzwonic okoliczne kliniki, czy ktoś np na szczepieniu takiego basseta nie miał, ale jeśli był to "turysta" to na wakacjach raczej psa nie szczepił. Nie wiem, na prawdę nie wiem.

Moja Basieńka...

zaczynamy wielkie odliczanie do wyjazdu do kliniki ortopedycznej do Zakopanego w środę rano wyjazd a wizytę mamy w czwartek o 9 ..
do operacji rozszczepu jak na razie nadal nie doszło zbyt dużo Basia chorowała i trzeba było poczekać aż organizm dojdzie do siebie ..czasem mam juz dość...
a ortopedzi poznańscy nic nie robią nadal ....
mam nadzieję że w Zakopanym pani doktor nam w końcu powie coś sensownego i wyjazd okaże się wart zachodu ..trzymajcie kciuki

Poznań i okolice

ellepati, zdrówka życzę synkom i Tobie Paulina82, również
nas na razie choróbska omijają i oby tak dalej bo w środę wyjeżdżamy do Zakopanego z Basia na konsultacje do kliniki ortopedycznej a czekaliśmy na to pół roku
trochę jestem zakręcona przez ten wyjazd bo myślę żeby czegoś nie zapomnieć itp najważniejsze Basi dokumentacje lekarskie .jutro jeszcze ide na rozmowe z lekarka rodzinną ..a stres to mnie chyba dobije

Operacyjne korygowanie wad klatki piersiowej

Przeszłam taka operację w 92 roku w Zakopanem -nie narzekam, włożyli mi płytkę i po kilu miesiącach wyjęli, nie jest tak jak byc powinno ale na pewno jest lepiej. Tam też lekarz po raz pierwszy zdiagnozował marfana. Kilka lat później w tym samym szpitalu miałam operację na kręgosłup. To chyba trochę dziwne, ale bardzo miło wspominam mój pobyt w klinice w Zakopanem.

Operacyjne korygowanie wad klatki piersiowej

Przy okazji ... ciekawostka ... (...) W 2006 roku w Zakopanem odbyła się pionierska operacja deformacji klatki piersiowej. Lekarze Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji wszczepili 13-letniej dziewczynce tytanowe żebro
Witam
przeglądając tą stronę wpadł mi w oko powyższy artykuł RESA
jestem tata tej dziewczynki i zainteresowanym służę radą
pozdrawiam

Operacyjne korygowanie wad klatki piersiowej

Poznań - Szpital im. Marcinkowskiego, ul. Szamarzewskiego 62
Białystok - Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej, ul. M. Skłodowskiej - Curie 24A
Busko - Zdrój - Specjalistyczny Szpital Kompleksowej Rehabilitacji i Ortopedii Dziecięcej, "Górka", ul. dr Sz. Starkiewicza 1
Bydgoszcz - Centrum Onkologii, ul. Romanowskiej 2
Chęciny (świętokrzyskie) - Wojewódzki Specjalistyczny ZOZ Gruźlicy i Chorób Płuc w Czerwonej Górze
Gdańsk - Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej, ul. Dębinki 1
Katowice - Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka i Matki, ul. Medyków 16
Kraków - Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, ul. Prądnicka 2
Lublin - Klinika i Katedra Chirurgii Klatki Piersiowej, ul. Jaczewskiego 8
Łódź - Szpital im. Kopernika, ul. Pabianicka
Olsztyn - Miejski Szpital Chirurgii Klatki Piersiowej, ul. Wojska Polskiego 30
Otwock - Mazowieckie Centrum Leczenia Płuc i Gruźlicy
Rabka - Zdrój - Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc, ul. Rudnika 3B
Szczecin Zdunowo - Specjalistyczny Szpital im. Sokołowskiego, ul. Sokołowskiego 11
Wrocław - Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc, UL. Grabiszyńska
Warszawa - Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc, ul. Płocka 49
Zakopane - Klinika Ortopedii Ul. Balcera 15
Zabrze - Akademickie Centrum Chirurgii Małoinwazyjnej dla Dorosłych i Dzieci, ul. 3 Maja 13-15
Warszawa - Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka", Al. Dzieci Polskich 20

A resztę doczytaj ...wszystko pisze

Najbardziej "odjechane" newsy

Co to za dzień, w którym mężczyźni tracą swoje klejnoty.

Cytat:Lekarze z Białegostoku nie przyszyli genitaliów mężczyźnie spod Zakopanego, który odciął je sobie po pijanemu. Prof. Barbara Darewicz, kierownik Kliniki Urologii Akademii Medycznej w Białymstoku, powiedziała, że pacjent trafił do nich za późno - z powodu złej pogody. Śmigłowiec lecący z Zakopanego musiał lądować w Ostrowi Mazowieckiej z powodu silnej mgły, stamtąd do Białegostoku wiozła go karetka, jednak po drodze zepsuła się i po mężczyznę musiała wyjechać jeszcze jedna.Przyznam się szczerze, to nieźle mu odjebało. Ale pewnie liczył że wzorem innych łatwiej będzie zrobić mu karierę jako eunuchowi A tak naprawdę podobno tak postąpił bo się z niego naśmiewali koledzy od kieliszka

Cytat:Byk "wykastrował" matadora

Jeśli hiszpański matador Fernando Cruz będzie jeszcze mógł zostać ojcem, to tylko dzięki lekarzom, którzy zajęli się nim zaraz po tym, gdy byk dźgnął go rogiem w krocze na arenie w Walencji.
25-letni Cruz dochodzi do siebie w szpitalu po korridzie, podczas której byk najpierw trafił go rogami w biodro i przewrócił, a następnie zaatakował leżącego, raniąc mu genitalia.
Środowa prasa hiszpańska zamieszcza obszerne informacje o dwugodzinnej operacji, której musiał się poddać pechowy matador. Stacje telewizyjne nadają film z walki, w której zwycięzcą okazał się byk.
Cruz z łoża boleści zapowiedział, że za mniej więcej trzy tygodnie znów wyjdzie na arenę, by zmierzyć się z kolejnym bykiem.

Ortopedzi i operacje ortopedyczne

Witam,
coprawda nie mam dziecka z Rozszczep Kręgosłupa i Wodogłowie, ale mój synek (16 miesięcy) ma stopę końsko - szpotawą. Chciałam się Was poradzić, ponieważ Franek był operowany 28 marca br. w Zakopanem (Klinika Ortopedii i Rehabilitacji) przez panią Barbarę Jasiewicz (nie wiem czy już ma dr). Niestety nie podobało mi się, jak Franek trzyma nogę po operacji (chociaż pani doktor cały czas twierdziła że wszystko jest ok) - stawia ją na krawędzi i trochę do środka. W październiku pojechałam z Frankeim do Warszawy na konsultację do prof. Napiontka i powiedział, że konieczna jest reoperacja. Termin wyznaczył na 30 stycznia 2007, ale niestety operuje tylko prywatnie a koszt takiej operacji to 6000zł +wizyty po operacji, dojazdy z Zakopanego (tu mieszkamy). Nie ukrywam, że nie stać nas na to (jedna pensja, kredyt mieszkaniowy, dwójka małych dzieci). Chcemy założyć konto w jakiejś fundacji, żeby zebrać fundusze na tą operację, ale boję się że nie zdążymy wczoraj trafiłam na Wasze forum i zastanawiam się, czy przełożyć operację u prof. Napiontka do czasu aż zbierzemy pieniądze, czy szukać innego lekarza, który naprawi nogę Frankowi. Dodam, że Franek chodzi już przy meblach, potrafi zrobić kilka kroczków, ale zawsze kończy się to upadkiem, bo nie potrafi utrzymać równowagi na zdrowej nodze i krawędzi chorej. Poradźcie mi co, proszę, bo już sama nie wiem co robić.

Ortopedzi i operacje ortopedyczne

Czy ktoś wie gdzie pracuje obecnie dr.Bakalarek z Kliniki Ortopedii w Zakopanem? On mnie operował i byłem teraz w klinice w kontroli, ale już tam go nie ma. W ogóle coś się tam podziało, z tego co słyszałem odeszło dużo dobrych lekarzy, a ci co zostali to starzy przed emeryturą , albo sami młodzi. Jeśli ktoś ma namiary na niego to proszę o kontakt.

Kawały i ciekawe linki

Cytat:Ale się uwziąłeś na ten MicrosoftNic dziwnego, wystarczy na av spojrzeć

Maż z żona ulegli bardzo poważnemu wypadkowi.
Po kilkunastogodzinnnej operacji żony do męża wychodzi lekarz i mówi:
- Prosze Pana, na poczatek dobra wiadomosć, żona operacje przeżyla.
Maż wyraża radość.
- No tak, mówi lekarz, ale, wie Pan, muszę Pana poinformowac o paru sprawach. Otóz: po pierwsze ta operacja nie jest jedyna, żona musi przejść jeszcze bardzo poważny zabieg w specjalistycznej klinice, tego nie refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia, koszt operacji to około 70-80 tysiecy złotych.
To nie wszystko, żona wymagać bedzie dlugotrwałej, w zasadzie dożywotniej rehabilitacji w bardzo specyficznych warunkach, nie muszę dodawać, ze nie refunduje tego NFZ, koszt miesięczny to jakieś 2 000 PLN. No i ponadto żona jako inwalida wymagać będzie specjalistycznego sprzetu i środków higienicznych, to kosztuje jakieś 1500-2000 PLN mięsiecznie, oczywiscie NFZ w żaden sposób w kosztach nie partycypuje.
Zapada cisza.
Wtem lekarz klepie meża w ramie i mówi:
- Eee, żartowalem, nie żyje.

Dwadzieścia lat temu Józek Gąsienica spod Zakopanego został wezwany do zaszczytnego obowiązku obrony Ojczyzny.
Pierwszego dnia dostał przydziałową szczoteczkę i pastę do zębów. Po południu dentysta wojskowy wyrwał mu dwa zepsute zęby. Drugiego dnia dostał przydziałowy grzebień. Po południu regulaminowo ogolono go na zero. Trzeciego dnia dostał przydziałowe majtki. Żandarmeria szuka go do dziś.

Kawały i ciekawe linki

Cytat:Maż z żona ulegli bardzo poważnemu wypadkowi.
Po kilkunastogodzinnnej operacji żony do męża wychodzi lekarz i mówi:
- Prosze Pana, na poczatek dobra wiadomosć, żona operacje przeżyla.
Maż wyraża radość.
- No tak, mówi lekarz, ale, wie Pan, muszę Pana poinformowac o paru sprawach. Otóz: po pierwsze ta operacja nie jest jedyna, żona musi przejść jeszcze bardzo poważny zabieg w specjalistycznej klinice, tego nie refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia, koszt operacji to około 70-80 tysiecy złotych.
To nie wszystko, żona wymagać bedzie dlugotrwałej, w zasadzie dożywotniej rehabilitacji w bardzo specyficznych warunkach, nie muszę dodawać, ze nie refunduje tego NFZ, koszt miesięczny to jakieś 2 000 PLN. No i ponadto żona jako inwalida wymagać będzie specjalistycznego sprzetu i środków higienicznych, to kosztuje jakieś 1500-2000 PLN mięsiecznie, oczywiscie NFZ w żaden sposób w kosztach nie partycypuje.
Zapada cisza.
Wtem lekarz klepie meża w ramie i mówi:
- Eee, żartowalem, nie żyje.

Dwadzieścia lat temu Józek Gąsienica spod Zakopanego został wezwany do zaszczytnego obowiązku obrony Ojczyzny.
Pierwszego dnia dostał przydziałową szczoteczkę i pastę do zębów. Po południu dentysta wojskowy wyrwał mu dwa zepsute zęby. Drugiego dnia dostał przydziałowy grzebień. Po południu regulaminowo ogolono go na zero. Trzeciego dnia dostał przydziałowe majtki. Żandarmeria szuka go do dziś.

hahaha dobre, dobre!!

[ Dodano: Nie Sie 20, 2006 23:19 ]
Cytat:http://www.youtube.com/watch?v=bScI0085JrQ&search=disco%20polo

też dobre:) Coś o naszej Kaczuszce:)

to też nie złe

Skoki narciarskie

A żeby radość była większa, to najnowsze wiadomości o Honzie M.

Czeski skoczek zdrowieje
2007-01-27 20:07
Mazoch czuje się lepiej i zaczyna chodzić

Skoczek Jan Mazoch ma żelazne zdrowie. Dowód? "Stanął już na nogi. I zrobił kilka kroków" - ogłasza w dzienniku.pl rzeczniczka krakowskiego szpitala. Jeśli będzie zdrowiał w takim tempie po tragicznym upadku w Zakopanem, lekarze zwolnią go do domu pod koniec przyszłego tygodnia.

Gdy Janek Mazoch upadł podczas konkursu skoków w Zakopanem, wszyscy zamarli. Młody sportowiec trafił nieprzytomny, z obrzękiem mózgu do szpitala. Ale dzięki troskliwej opiece polskich lekarzy i sile swego organizmu, Mazoch dochodzi do siebie w błyskawicznym tempie.

Minął zaledwie tydzień od ciężkiego wypadku, a czeski skoczek już próbuje chodzić. "Jego stan poprawia się z każdą godziną. Jeśli nie wystąpią żadne, niespodziewane komplikacje, za kilka dni opuści klinikę" - mówi dziennikowi.pl Anna Niedźwiedzka, rzeczniczka krakowskiego szpitala, w którym leży .

On,jak w takim tempie będzie wracał do zdrowia to jeszcze się na MŚ załapie

Styczeń miesiącem II tłustych kreseczek !!!

monika_79 nie sadze aby to byla fasolka bylam w zakopanym i pewnie dlatego mi sie spoznia a w klinice jestem umowiona na czwartek a jak sie spozni to musze przekladac wizyte a tego nie lubie a koszt podajze 300zł mam test w domu ale boje sie go robic bo brzuch juz mnie boli wiec @ napewno sie spozni a co tam u ciebie slychac

Styczeń miesiącem II tłustych kreseczek !!!

monika_79 ja staram sie juz od lipca 2005 roku a jak mia sie to udalo to sama nie wiem jak wiesz wkoncu zdecydowalam sie jechac do kliniki nieplodnosci tam mialam robione jakies badania i zostalam wyslana na nastepne i po pierwszej wizycie sie dowiedzialam ze zrobil mi sie torbiel i bylam tym wszystkim podlamana druga wizyta to bylo zdjagnozowanie moich wynikow i zrobienie cytologi oczywiscie badania wyszly super torbiel tez sie wchlonal nastepnie lekarz ze owulacja bedzie w 17dc stwierdzil ze trzeba zobaczyc czy pechezyk pekl wiec pojechalam oczywiscie pekl ale nastepna wizyta byla planowana na 10 stycznia na badanie droznosci mialam wszystko fajnie zaplanowanw zw @ miala przyjsc 5 a badanie mialo byc robione do 9dc tak ze wszystko pasowalo ale niestety na zlosc @ sie nie pokazala myslalam ze to z powodu wyjazdu na sylwestra do zakopanego bo bylam tam przez 5dni a ja jestem wrazliwa na zmiane klimatu tak ze myslalam ze wszystko sie
pogmatwalo ale mialam test w domku i nie moglam sie oprzec go zrobi chociasz bardzo sie tego balam ale jak zaczelam z wami pisac to zaryzykowalam a co do zrobienia drugiego testu to narazie sama nie wiem bo mieszkam na wsi i nie wiem kiedy bede w aptece ale jak bedzie to mozliwe to kupie i powturze chyba ze nie bedzie mi to dane to chyba tyle ale jak cos jeszcze chcecie wiedziec to sie pytajcie postaram sie odpisac chociaz nadal w to sama nie moge uwierzyc
do lekarz dopiero za dwa tygodnie

PODHALANY ZA 160 zł? lub taniej

Ja jestem klasycznym przykladem glupoty ,kupilam pieska na kropowkach w Zakopanym.Facet wygladal mi na porzadnego , pieski nie byly osowiale a ja od razu zakochana w jednym z tych bialasow.Gdyby kazdy wiedzial co ja teraz wiem o kupnie w takich warunkach pieska to prznajmniej kropowki bylyby wolne od takich praktyk.Mysle tez ze za malo sie mowi o takim handlu.Piesek co prawda kosztowal 300 zl co nie zmienilo faktu ze w Holandii byl 2 razy w klinice ,w rezultacie przezyl 3 tygodnie ...Nigdy nie zalezalo nam na rodowodzie , nie mielismy zamiaru ganiac psa po wystawach ,ale po tamtych doswiadczeniach nie chce juz widziec kropowek

PODHALANY ZA 160 zł? lub taniej

Cytat: Mysle tez ze za malo sie mowi o takim handlu.Piesek co prawda kosztowal 300 zl co nie zmienilo faktu ze w Holandii byl 2 razy w klinice ,w rezultacie przezyl 3 tygodnie ...Nigdy nie zalezalo nam na rodowodzie , nie mielismy zamiaru ganiac psa po wystawach ,ale po tamtych doswiadczeniach nie chce juz widziec kropowekSaro, sama w styczniu rozmawiałam z Holendrem, który szukał idealnego podhalana za góra 400 zł. (Ale nie bierz tych historii do siebie, nie o to mo chodzi).
Powiedziałam, ze za te pieniadze i od ręki kupi raczej w Zakopanem.
Ale kazałam mu się liczyć ze skutkami, jakie Ty poniosłaś.
Zaproponowałam mu, zeby został w Zakopanem na 3-tyg. wczasach i odrobaczył i zaszczepił takie maleństwo.
Ale pewnie mówilam do ściany W koncu 3 tyg. w Zakopcu to tez niemaly koszt.
Tłumaczenia innemu Polakowi na obczyźnie, dlaczego szczenię idące z hodowli za granicę kosztuje więcej (o papiery i środki utrzymania, już nie mówiąc nic o tym, że na zachodzie podhalany kosztują 2 razy tyle, wiec i tak sa do przodu) -to rzucanie grochem o ścianę.
Obcokrajowcy czesto uważają, że polscy hodowcy chcą ich 'skroić" i na nic tu tłumaczenia.

Stąd też akcja rasowy=rodowodowy.
Nie zawsze jest to recepta na sukces, ale hodowcy z ZK maja narzucone podstawowe obowiazki - przynajmniej te szczepienia i odrobaczanie.
To jest absolutne minimum.
A co mozemy zrobic z gieldami? Hm, pewnie nie wiecej jak nie glaskac tych szczeniat, zeby przez przypadek nie przeniesc wirusow.

Problemy zdrowotne - pytania,porady

Cześć
Jakieś 10 dni temu złamałem obojczyk podczas jazdy na nartach. Jakiś gość we mnie wleciał od tyłu i poleciałem z dość stromego (czarnego) stoku paręnaście metrów na głowę i bark. Na szczęście miałem kask i nic poważniejszego mi sie nie stało.
Ze stoku zabrał mnie TOPR-owiec, potem karetka na pogotowie. Prześwietlili mi bark i założyli szelki.
Następnego dnia kazali wrócić; jakiś konował mnie bez znieczulenia nastawiał, ścisnął szelki, a że to nic nie pomogło- kazał wrócić za 2 dni.
Potem było tak samo, aż wreszcie pojechałem od prywatnej kliniki ortopedycznej i tam też mnie nastawiali, 2 razy zakładali gips i prześwietlali. Jako że mieszkam na Dolnym Śląsku, a rzecz się działa w Zakopanem; założyli mi pancerz gipsowy i tak pojechałem do domu. Przedwczoraj wreszcie porządnie mnie nastawili i zagipsowali lekarze w Szpitalu Wojskowym we Wrocławiu, założyli gips "8" na barki i ramiona i kazali go nosić 3 tygodnie a potem przez tyle samo czasu "uważać", ale nie powiedzieli mi, kiedy dokładnie mogę wrócić do gry i stąd moje pytanie- czy mieliście takie przypadki, jeśli tak, to ile to się w praktyce goi, za ile mogę wrócić do gry i co z rehabilitacją. Jeśli macie jakieś doświadczenia związane z tym złamaniem, to napiszcie.
Pozdrawiam
wxp

1

...piosenka tygodnia w radiu maryja, piosenka...

To ja moge jeszcze o koncercie w Niedzicy czy temat zamknięty?:]
Moge, prawda?;]
Jak tu zacząć...może od końca? Impreza w Kacwinie <;p> trwała dwa dni. Całe dwa dni z bumboksu leciało "Rockhill"...i to nie dlatego, że mam zapędy autorytarne:p Wczorajszej nocy Agnieszka < ta co krzyczała najgłośniej> opanowywała sztukę grania na łyżkeczkach:D

Cofając się głębiej, lądujemy na dziedzińcu zamkowym...i...o panie, żałuje paru rzeczy:
a)że koncert nie trwał dłużej...
b)że nie zaczęłam wcześniej tańcojowac. <dopiero po dwoch rozlanych piwach i jednym wypitym:p>
c)że nie wziełam płyty, bo autografy mam na krateczce z adrsami klinik krakowskich;p
d)że nie ukradłam plakatu:]

Komu mam dziękować???? :]
Wam!!! Było naparwde czarodziejsko:] Przydałaby się teraz jakaś lista epitetów ) Wspaniałe było to, że nie można było odczuć granicy -scena/publicznosc, muzycy/zwykli zjadacze chleba;] Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina!

Grzesiu, okolice Niedzicy nie są aż tak 'góralskie' Więc jak masz coś do górali, to zapraszam w okolice Zakopanego:P

Ah, nie ma jak irlandzki freestajl ;P

Na zakończenie, tak sobei myśle, że brakuje Wam chyba fana, który byłby tym kim dla Carrantuhill jest Forest Banan:D
Ja mam wielkie ambicje:D

Pozdrawiam!
i dziekuje z całego serca!

ORTOPEDIA - SKOLIOZA KRĘGOSŁUPA

Dr Szulc jest już od dawna profesorem ortopedii w Klinice Ortopedii w Poznaniu- operował moja córkę dwa razy - raz kręgosłup ,a ostatnio 2 tygodnie temu dokonując rekonstrukcji stopy. Osobiście jestem jego "wielbicielką",(znam medialnego dr Michalskiego - bohatera telenowelii dokumentalnej " Szpital Dzieciątka Jezus"- przed laty był taki serial w TV), o Zakopanem ,(kilka lat temu , przed operacją córki dokonywałam wywiadów, dzwoniłam do ludzi , którzy byli operowani), opinie nie przekonały mnie na tyle , by wyjeżdżać z Poznania do Zakopanego.
Cenię sobie dr Szulca za jego wiedzę , doświadczenie zawodowe, etyczny stosunek do pacjenta i rodzica, to lekarz z innej epoki- szkoła. prof. Degii i przede wszystkim za zdrowy rozsądek, wyważone decyzje i powściągliwość w podejmowaniu decyzji o operacji - bo często w ortopedii , szczególnie na zachodzie jest tendencja, że wszystko można zooperować, wszystko co się rusza, a jak sie nie rusza to tym bardziej. pytanie pojawia sie tylko, czy pacjent super naprostowany, będzie mógł bez bólu funkcjonować w przyszłości, czy nie zmieni to na gorsze jego już opanowanej motoryki itp.
Twoje dziecko jest dość małe, czy wiesz ile razy wraz ze wzrostem dziecka trzeba będzie dokonywać powtórnych zabiegów i wymieniać implanty na większe? Moja córka ma obecnie 12 lat, ma z ogromną skoliozą ,lordozą, kyfozę, (walczymy od 3 roku życia ), w wyniku nowotworu zlokalizowanego w kanale kregowym . Były gorsety , rehabilitacja, najgorzej jednak kręgosłup "siada"w największej fazie wzrostu dziecka , w okresie dojrzewania.
Pozdrawiam!

ORTOPEDIA - SKOLIOZA KRĘGOSŁUPA

Cytat: Centrum Damiana jest prywatną kliniką- więc operację przeprowadzasz prywatnie czy macie jakieś dofinansowanie z NFZ? A operację kto ma robić -Michalski?Operacja ma polegać na wszepieniu inplantu?Jeśli tak to DR Zarzycki w Zakopanym robi takie operacje i na NFZ.Owszem takie operacje przeprowadza się nie tylko w Zakopanem ale i w innych ośrodkach na NFZ. Niestety przypadek mojej córki jest dość skomplikowany, gdyż leczenie etapowe ma już za sobą, implant wyjęty a skrzywienie postępuje mimo usztywnienia. Np.w AM Poznań po wnikliwych konsultacjach odmówiono nam pomocy podobnie jest w innych ośrodkach.Jedynie dr Michalski zdecydował, że może nam pomóc ale niestety nie pracuje już w szpitalu Dzieciątka Jezus.Zabiegi przeprowadza obecnie tylko prywatnie w Centrum Damiana.Co nam więc pozostało?Gromadzimy środki w Fundacji i wierzymy, że będzie dobrze.Czas płynie na naszą niekorzyść a środków przybywa powoli szczególnie ostatnio

szukam informacji

witam serdecznie
jstem mamą 10 letniej Oli która choruje na MPD i dodakowo ma 95 stopniowa skoliozę kręgosłupa, która nadaje się do operaccji. Przez 5 lat jeździłam na wizyty do Zakopanego(mieszkam w Gdansku), jest to podobno bardzo dobry szpital który operuje kręgosłupy u dzieci z MPD, ale przez ten cały okres lekarze nie zdecydoali sęna operację (a wizyty były u ordynatora Zarzyckiego) niestety przez ten cały okres nie przekonałam sie na tyle żeby zoperowac tam OLę, będąc na turnusie w Zabajce dowiedziałam się o szpitalu w Świebodzinie, koło Poznania i pojechałam na wizytę w roku 2005. Szpital ten specjalizuje się w operacjach kręgosłupa nowymi metodami. Przyjmował nas ordynator dr.Kaczmarczyk .Odbyłam tam już 3 wizyty. W tchwili obecnej mamy zaplanowaną operacje na 4.06.2007r i jestem na 99% zdecydowana żeby właśnie tam zoperować Olę. Niestety niemożemy już dużej czekac ponieaż skolioza postepuje , a szpitali któr operują kręgosłupy jest naprawde niewiele. Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru kliniki,
Teresa mama Oli

Niedźwiadek Staszka :o) i maleńki Jorgos (od str.52)

Dzieki dziewczyny wielkie wszelkie namiary beda wskazane jak juz bede na 100% wiedziec co mi jest bo poki co to dzialamy po omacku. Jutro mam isc do jakiegos znajomego lekarza ponoc jakis super sportowy ortopeda i zobaczymy co on powie ponadto mam skierowanie na rezonans magnetyczny co by zobaczyc co w tym kolanie piszczy bo USG za wiele nie pokazalo.
O Łodzi slyszalam wiele dobrego tyle ze w moim przypadku to dosc daleko i nie bardzo wiem jakby P dal tu rade na miejscu zwlaszcza ze z Taszka niestety mozemy wychodzic tylko my bo inni sobie nie radza przy tym naszym niedzwiadku.
Z dobrych klinik mamy niedaleko Zakopane wiec jak co bedziemy patrzec.
Ja mam nadzieje ze juz bedzie szlo ku lepszemu bo mam serdecznie dosc.

Upadek Jana Mazocha;/

Garść informacjii:

Jan Mazoch doznał "wielopunktowego stłuczenia mózgu". Skoczek jest wciąż nieprzytomny - poinformowało radio RMF FM.
"Skoczek jest w stanie śpiączki farmakologicznej" - poinformował serwis dziennik.pl, cytując słowa rzeczniczki Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Wcześniej serwis dziennik.pl podał, że w nocy czeski skoczek odzyskał przytomność.

Jan Mazoch uległ wypadkowi w drugiej serii konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem na Wielkiej Krokwi. Tuż po wyjściu z progu spadł pionowo na zeskok, kilkakrotnie odbijając się od niego i stracił przytomność. Lekarze z zakopiańskiego szpitala podjęli w sobotę w nocy decyzję o przewiezieniu czeskiego skoczka Jana Mazocha do jednej z krakowskich klinik.

---------------------------------------------------------------
Lekarze z Zakopanego podjęli w sobotę w nocy decyzję o przewiezieniu czeskiego skoczka Jana Mazocha, który uległ wypadkowi na Wielkiej Krokwi, do krakowskiej kliniki neurotraumatologii - poinformował zastępca dyrektora szpitala w Zakopanem Sylweriusz Kosiński.
- Pacjent został przewieziony do Krakowa. - powiedział Kosiński.

Jak dowiedział się Onet.pl Mazoch został około godziny 0.30 w nocy przyjęty na odział neurotraumatologii Szpitala UJ w Krakowie i poddany obserwacji. O stanie jego zdrowia na razie nie są udzielane żadne informacje.

Dramat Mazocha - co o tym myśleć ?

"Poprawia się stan zdrowia przebywającego w klinice uniwersyteckiej w Krakowie czeskiego skoczka narciarskiego Jana Mazocha, który uległ wypadkowi podczas sobotniego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem.
"Widać wyraźną poprawę stanu zdrowia Jana Mazocha. Sportowiec jest w coraz lepszym kontakcie z otoczeniem. Reaguje na bodźce, na głos i dotyk. Jest w kontakcie słownym z opiekującymi się nim lekarzami. Lekarze ostrożnie, ale z optymizmem wyrażają się co do dalszego przebiegu leczenia i powrotu do zdrowia" - powiedziała rzeczniczka szpitala Anna Niedźwiedzka.

"Jeśli poprawa zdrowia przebiegać będzie tak jak dotychczas, to będzie możliwe w przyszłym tygodniu wypisanie pacjenta z kliniki i przewiezienie go do Czech" - dodała Niedźwiedzka.
"

Polecam znakomitego ortopedę

Widzę kilka wątków stawowo-ortopedycznych postanowiłem podpowiedzieć Wam doskonałego ortopedę - ekstraklasa.

Nazywa się Adrian Rymarczyk, przyjmuje i operuje w Warszawie i w Krakowie (tu m.in. Scanmed). Karierę zaczął w Carolinie w Wawie, potem kilka lat pracował w Klinice w Zakopanem (zajmował się między innymi biatlonistami). Sam jest zapalonym sportowcem. Jest doskonale wyszkolony (zna i stosuje najnowocześniejsze echniki), a równocześnie nie jest oszołomem i potrafi wyważyć - kiedy operować, a kiedy poprzestać na rehabilitacji. Współpracuje zresztą ze znakomitymi rehabilitantami.

Miałem problemy z kolanami i zrobiłem rezonans - popękane łąkotki. Pojechałem do Jastrzębia Zdroju i ordynator zaproponował operację. Spoko, jak trza to trza. Skonsultowałęm się jednak z Rymarczykiem, ten mnie dokładnie zbadał (ręce + USG) i odradził operację, gdzuż okazało się, że nie łąkotki są przyczyną bólu. Zlecił rehabilitację i przeszło. Od tego czasu skierowałem do niego wielu pacjentów z róznymi problemami i wszyscy są bardzo zadowoleni. Między innymi kolega, który pozrywał krzyżowe na nartach i inny ortopeda chciał go doprowadzić do kalectwa. Solidny, doświadczony, nowoczesny i dobrze wyszkolony ortopeda, który rozumie specyfikę sportowców.

Polecam, czasami warto kawałek podjechać, żeby nie zostać inwalidą.

Pozdrawiam

Pawlak

Najlepsze kliniki w Polsce

i tu racja. Cos takiego przydałoby się o gabinetach w uk a nie w Polsce, gdzie każdy wie dokąd sie udać - przecież nie będę zap...lał z Zakopanego do Szczecina bo tam jest np. taniej, nie wspomnę, że opieka medyczna jest na takim samym poziomie w całej Polsce włączając prywatne kliniki. To jest hardkor....

Poprawki

uległ zmianie termin z pediatrii, poprawka odbędzie się 28 marca najprawdopodobniej w szpitalu im. Korczaka na al. Piłsudskiego.
Trzeci termin patofizjologii odbędzie się 26 marca o godzinie 12 w sali rady wydziału to jest szpital na Hallera pierwsze piętro

Kolejny raz uległ zmianie termin zaliczenia z pediatrii. Zmiana jest spowodowana wyjazdem lekarzy z kliniki na sympozjum do Zakopanego. Doktor Siniewicz proponuje któryś z terminów 30.03- poniedziałek, 31.03- wtorek, 1.04- środa, 2.04- czwartek i 3.04- piątek. Zaliczenie miałoby się odbyć o godzinie 17 w szpitalu im Korczaka. Ustalcie między sobą jaki termin Wam pasuje ponieważ do piątku muszę dać odpowiedź na co się decydujemy.

Wypadki i zagrożenia w górach

2008.07.01*
Wypadek taternika na Świnicy

We wtorek ratownicy TOPR ponownie zanotowali kilka górskich interwencji. Najpoważniejszy wypadek wydarzył się na północnym filarze Świnicy.

Koło godz. 13 śmigłowiec Sokół poleciał po turystę z kontuzją nogi na Przełęczy Kondratowej. Cztery godziny później wydarzył się kolejny poważny wypadek. Tym razem wspinający się na Świnicy taternik odpadł od ściany i doznał poważnego złamania obu nóg. Również on z pomocą śmigłowca trafił do szpitala. Tam lekarze zdecydowali, że jego stan jest na tyle ciężki, iż musi trafić do specjalistycznej kliniki w Krakowie.

Ratownicy TOPR poza tymi wypadkami jeszcze trzy razy interweniowali w górach.

W ciągu najbliższych dwóch dni w Tatrach ma panować piękna pogoda. Niebo powinno być prawie bezchmurne, spodziewane są wysokie temperatury. W Zakopanem słupek rtęci sięgnie 28 stopni. W takich warunkach często zdarzają się zasłabnięcia na szlakach.

Początkowo błędnie podawaliśmy, że wypadek taternika miał miejsce na Granatach.

W ciągu najbliższych dwóch dni w Tatrach ma panować piękna pogoda. Niebo powinno być prawie bezchmurne, spodziewane są wysokie temperatury. W Zakopanem słupek rtęci sięgnie 28 stopni. W takich warunkach często zdarzają się zasłabnięcia na szlakach.

Koło Ortopedyczne

Pierwsze spotkanie Koła Ortopedycznego przy Klinice Ortopedii i Rehabilitacji w Zakopanem odbędzie się dnia   6.11.2008r. o godz.  19.00, w sali seminaryjnej Kliniki Chorób Wewnętrznych i Geriatrii przy ulicy Śniadeckich 10.

W razie pytań poproszę na moje gadu, maila lub osobiście

Koło ortopedyczne

A ja zapraszam na pierwsze spotkanie Koła Ortopedycznego przy Klinice Ortopedii i Rehabilitacji w Zakopanem, które odbędzie się dnia 25.10.2007r. o godz. 18.00, w sali seminaryjnej Kliniki Chorób Wewnętrznych i Geriatrii przy ulicy Śniadeckich 10.

Jakby ktoś miał jakieś pytania to moje gg jest w profilu

Wszystko o tymekotomi

Dzięki Adasiu , że piszesz ... Ja jestem przed ... Moi lekarze w klinice odradzaja B-stok , Warszawę - rowniez .... Moją rozlegle - wysepkowo rozłożoną grasicę ( thymoma) mogą w miarę sprawnie usunąć specjaliści w Zakopanem ... Tak mi powiedziano .Czyli jednak opinia odgrywa rolę .

grasica w normie....

Wczoraj byłam na klinice i to była ostatnia moja wizyta. Już nie muszę tam chodzić!!! Adam, poprawa po operacji następowała stopniowo, leki przestałam brać po ok roku. Operacje miałam robioną w Zakopanem i byłam tylko nacinana nad i pod mostkiem, i oczywiście po bokach. Miałam wtedy 31 lat, teraz właśnie za 2 tygodnie mija 6 lat. Trudno powiedzieć czy mam jakieś objawy miasteni, nie zastanawiam się, właściwie każdą słabość można by uznać za objaw. Pracuje i bardzo mocno wykorzystuje głos - jestem nauczycielką, blok zajęć umnie to 1,5 , 3 i 5 godzin. Prowadze dom, mam dzieci. Jedno z nich codziennie zaprowadzam do szkoły, na zajęcia dodatkowe, wydaje mi się że żyje na wysokich obrotach. Jeżeli jest u Ciebie taka poprawa to super, a z tym mówieniem to może jest nastawienie psychiczne i tylko Ci się wydaje... Nie myśl o tym, nie zwracaj na to uwagi i to minie!!! Bardzo się cieszę że tak dobrze się czujesz, pozdrawiam!!!

Pijany wykastrował się siekierą

Pijany mężczyzna z Zakopanego siekierą obciął sobie genitalia. Po mężczyznę leci w tej chwili śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Warszawy, który przewiezie go do kliniki w Białymstoku. Tam lekarze spróbują przyszyć obcięty narząd - podało radio RMF FM.
Jak podało radio, szpitale w Sosnowcu, Krakowie i Suchej Beskidzkiej odmówiły przeprowadzenia takiego zabiegu. Przelot ratowniczej Agusty będzie kosztować ponad 20 tysięcy złotych - to jedyny śmigłowiec ratowniczy w Polsce, który może wykonywać loty w nocy.
40-latek tłumaczył lekarzom, że nie potrzebuje narządu, bo i tak nie ma partnerki. Miał ponad trzy promile alkoholu we krwi.

źródło

Pijany wykastrował się siekierą

Chujowej sprawy ciąg dalszy!
Lekarze z Białegostoku nie przyszyli genitaliów mężczyźnie spod Zakopanego, który po pijanemu odciął je sobie. Kierownik Kliniki Urologii Akademii Medycznej w Białymstoku prof. Barbara Darewicz powiedziała, że pacjent trafił do kliniki za późno.
Według zakopiańskiej policji, zgłoszenie o samookaleczeniu mężczyzny dotarło do komendy w Zakopanem w poniedziałek po południu. - Został przewieziony do szpitala w Zakopanem, następnie przetransportowano go dalej. W chwili dowiezienia do szpitala w Zakopanem mężczyzna miał 4,30 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - powiedziała rzeczniczka policji w Zakopanem, Monika Kraśnicka-Broś

Pacjent dotarł do szpitala w Białymstoku za późno z powodu złej pogody. Śmigłowiec lecący z Zakopanego musiał lądować w Ostrowi Mazowieckiej z powodu silnej mgły, stamtąd do Białegostoku wiozła go karetka, jednak po drodze zepsuła się i po mężczyznę musiała wyjechać jeszcze jedna. 40-letni pacjent dotarł do szpitala w Białymstoku nieprzytomny, przed południem jeszcze nie udało się lekarzom nawiązać z nim kontaktu z powodu upojenia alkoholem.

Sors i cd.

WIĘZIEŃ STANU ????

To co robią z Łyżwińskim to świństwo , ja nie wiem czy można stawiać zarzuty na podstwie oskarżenia tak nie wiarygodnej osoby jaką jest Aneta K, ale widocznie można jeżeli pani anecie zapłaciła pewna narzetelniejsza gazeta za gazet.

Co do Dr G , to w jego szpitalu nie zanjdziesz osoby która nie była by zadowolona z jego odejścia -trudny charakter to bardzo delikatne określenie .Nie znalazł sie żaden szpital w Polsce, który chciałby mieć w swoim gronie tak zdolnego lekarza , znalazł pracę w jakieś podejrzanej klinice prywatnej w Zakopanem.

Co do zachowania CBA , albo innych tego typu służb - to mamy tyle przykładów , ich głupoty że nie ma co komentować .

WIĘZIEŃ STANU ????

W51- to nie jest ważne czy w krakowie czy w Zakopanem, ja czytałem że w zakopanem, podporą tej kliniki ma być DrG i jeszcze jeden nie mniej kontrowersyjny lekarz - tez chyba skądś wyrzucony.
Co do Warszawskieg odziału prowadzonego przez G - to on umiera , G nie dopuszczał żadnego lekarza do niczego- tam była chora patologiczna atmoswera , tam nie wierzą że jakikolwiek normalny lekarz zgodzi sie z G pracować - zresztą ja chorym życzę jak najlepiej więc niech tworzy ten zespół - może się zmieni.
Dzieki za sprostowanie.

nocleg w klinice

hehe no wiesz jak patrzyłam po necie noclegi w Zakopanem to nawet znalazłam, że można tylko właśnie nie pamiętam jak się nazywa to miejsce wynająć coś w stylu celi i na specjalne życzenie można zamiast łóżka poprosić o trumnę do spania... Są ludzie naprawdę dziwni. hehe
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Polecam pensjonaty na tej ulicy co klinika. A jest ich trochę. W końcu w Zakopanem co drugi budynek to jakiś pensjonat Nie polecam wynajmowania pokoju w klinice. Lepsze są warunki w pensjonatach. A po za tym tak być 24h pod okiem rodzica? hehe;p A po operacji też to nic nie daje, że rodzic śpi piętro wyżej czy niedaleko kliniki bo rodzic nie może siedzieć całą noc przy dziecku gdyż wieczorem oddział jest zamykany i rano otwierany.

nocleg w klinice

Moja mama była w "Jaś i Małgosia". Znajduje się on na tej samej ulicy co klinika;)

To jest strona tego pensjonatu http://www.jim.zakopane.pl/
Cena za dobę jest 30zł, a jeśli jest się dłużej niż 10 dni to 25 zł.

Informacje o szpitalu


Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny w Zakopanem
strona: www.klinika.net.pl

# Schorzenia kręgosłupa:

* Boczne skrzywienia kręgosłupa (skoliozy) - idiopatyczne, wrodzone, neuromięśniowe, układowe
* Wrodzone i nabyte kyfozy i kyfoskoliozy
* Wrodzone wady wewnątrzkanałowe
* Kręgozmyki
* Nowotwory przerzutowe i pierwotne
* Złamania kręgosłupa
* Choroba dyskowa
* Zmiany zwyrodnieniowe (spondyloartropatie)

Informacje o szpitalu

Ja miałam 2 upusty:P Naszczęście mnie nie mdli przy takich rzeczach:P Też byłam na 3 oddziale, na zachodzie:D Było gites!! Chętnie bym pojechała do Zakopanego na jakąś rehabilitacje:p Ale jeszcze się okaże bo wizyte (hmmm chyba ostatnią) mam 27 marca 08. A no własnie ile ma się tych wizyt po operacji kręgosłupa?? Bo pierwszą wizyte miałam 3 miesiące po operacji i teraz 2 mam ponad pół roku po. Czy będą jeszcze jakieś kontrole jeśli z pleckami będzie gites?? Lekarze w tej klinice są prze mili (w szczególności ordynator) hehe... Wypis do domu dostałam w 7 dobę po operacji a na OIOMie byłam 3 doby:P

prywatnie u lekarzy z Zakopanego

mam dość dziwne pytanie...byliście kiedys prywatnie u tych lekarzy z Zakopanego, poprzednio będąc na wizycie w klinice?kto z nich przyjmuje prywatnie i gdzie bo wiem że pan dr. Tęsiorowski chyba przyjmuje w Krakowie a pani dr. Lipik w Nowym Targu ,a np: prof.Zarzycki, dr.Baklarek, dr.Potaczek? i ci wszyscy inni?
byłyście u kogoś z kliniki prywatnie??

przedoperacyjne pytania :)

mam parę pytań i myślę ze jako doświadczeni skoliozowicze mi a nie odpowiecie
1.czy w Zakopanem jest tzw.casting do operacji?? a jeśli jest to w którym dniu od przyjazdu tam idziesz? kto siedzi w 'jury?'?czy jeden lekarz czy kliku?
2.odnośnie szkoły.....;( nie robią tam że tak powiem 'wontów' że nie masz książek ani cwiczeniówek ?? bo niczego takiego nie zamierzam tam brać
3.mam nadzięję że rodzice nie musza tam być cały czas przesz te 3 tygodnie przed operacją?tylko nas przywiozą, pojadą do domciu i przyjadą dopiero na operację? powiedzcie że tak!
4.czy w ciągu tych trzech tygodni od operacji trzeba chodzić do lekarza tam w klinice? do anastezjologa to wiem, że tak, ale czy do naszego lekarza prowadzącego?
proszę o opinie wszystkich którzy tam w Zakopanem byli i mieli operki i wszystkich którzy wiedza jak to tam wygląda

przedoperacyjne pytania :)

1. Tak w Zakopanym jest casting , odbywa się on na 2 piętrze w sali konferencyjnej do której zbierają się wszyscy lekarze z kliniki.
2. Do szkoły wystarczy wziąść jeden zaszyt, a na lekcje warto jest chodzić bo łatwo jest dostać dobre oceny
3. Rodzice nie muszą z Tobą być przez cały pobyt, mogą przyjechać dzień przed operacją
4. Przed operacją możesz być proszona przez swego lekarza prowadzącego, a przed operacją napewno zbada Cię anestezjolog.
Lekarze w Zakopanym są świetnymi specjalistami od leczenia skolioz, ja leczę się już tam bardzo długo i jestem zadowolona
W zależności ile masz lat zostaniesz przyjęta albo na 3 piętro (od 0 do 19lat) lub na 1 piętro (od 20 lat w górę). jest jeszcze 2 piętro które jest obecnie w remoncie.

przedoperacyjne pytania :)

wiesz ja termin dostałam przy pierszej wizycie w klinice lekaż nic mi nie powiedział jakie badania mam zrobić ani co mam wziąść. Kiedy moja mama dzwoni tam od lutego o te informacje panie jej mówiły że dostane list jutro jade do zakopanego na 3 tygodniowe przygotowanie a potem operka no właśnie dzis w nocy wyjerzdzam a ja dotąt nie dostałam tego listu i nie mam żadnych badań ani nie wiem co wziąść

sama nie wiem co robić ;( Załamana.... ;((((

Cytat: ech jestem załamana...
muszę czekać prawie 9 miesięcy na samą wizytę w szpitalu w Piekarach Śląskich..
w Lublinie jestem zapisana od ponad póltora roku ale ciężko powiedzieć kiedy by była operacja gdyż w tym szpitalu coś się poprzestawiało i nie wiadomo. po.. poza tym dr. Kłapeć proponuje etapowe operacje a ja szczerze mowiąc takiej się boje. a coś ostatnio słyszę że chce się on zwalniać ze szpitala więc chyba nic z tego by nie wyszło..
Skolioze mam duża bo prawie 100 stopni...
I pewnie będzie coraz gorzej.
A musze tyle czekać na te Piekary... ;(
ale wiele osób je poleca, widziałam efekty pracy lekarzy nad dwoma koleżankami i kolegą i jestem zaskoczona. Więc chyba warto czekać...
Bo z tego co wiem na wizyte czeka się dłużej niż na samą operację, bo operacja wypada gdzieś tak jak wszystko ok pójdzie jakieś 3, 4 miechy po wizycie. Więc zobaczymy.
Ale teraz nie wiem co robić.
Robie tam jakieś ćwiczenia, rozciągam się. Żaden lekarz mi gorsetu nie zalecał i nie sądze by coś pomógł przy moim skrzywieniu.. Może załatwię sobie jakieś sanatorium z rehabilitacją jako taką by nie pogłębiać skoliozy? jak myślicie? sama już nie wiem...
czasami mam ochotę sie poddać.. ale nawet to mi się nie udaje bo skolioza przeszkadza... ;(
ech... ;(
mam już dość....Droga Dotti...

Polecam Ci klinikę w Zakopanem. Są tam dobrzy lekarze, którzy na pewno Ci pomogą. Byłam tam operowana prawie 2 lata temu. Miałam 90 stopni skrzywienia w odcinu piersiowym. Po operacji wyprostowali mi do 36 stopni. Polecam. 3maj się

ja....chyba załamana..jesli nie to podlamana....

Uważam, że Zakopane to dobry ośrodek, bez wzglęgu na opinie. Operują tam dobrzy specjaliści a skolioza to dla nich jak grypa. Codzienność po prostu.
Mieszkam w Łodzi, to też jest spory kawałek do Zakopanego, jednak jeżdżę tam z przyjemnością średnio 2 razy w roku. Przy czym zostaje tam na 3 tygodnie na rehabilitacje. Może nie o tyle, że ze względów zdrowotnych o ile dla samej przyjemności spędzania tam czasu, mam juz swoją ekipę z którą jadę tam w lipcu drugi bądź trzeci raz.
Możesz umowić się także na prywatną wizytę w Krakowie z profesorem Zarzyckim czy docentem Tęsiorowskim. Koszt to około 200 zł, po czym kierują Cię do szpitala, tam już wszystko jest państwowo. Oczywiście istnieje także możliwość konsultacji na NFZ w przechodzi Kliniki.

"Przyjęcia do poradni odbywają się po wcześniejszym uzgodnieniu terminu bezpośrednio w przychodni bądź telefonicznie, tel. 018 2022103 od pn.-pt. w godz. od 8.00 - 15.00. Dodatkowe informacje dotyczące zasad przyjmowania do Poradni i Szpitala udziela Izba Przyjęć tel nr 018-2022103 lub 018-2022100 wewn. 103."

Wszystkie informacje tutaj: www.klinika.net.pl
Nie martw sie i głowa do góry. ; )
Ja mam tylko 14 lat i jak widać trzymam się świetnie po takim zabiegu mając 73 na górze i chyba 42 na dole. Obecny stan to 34 i 22, po zabiegu 25 i 25. Góra niestety poszła- zdarza się ; )

Znowu się krzywi!!! Co teraz???

Masz rację, tylko czy ktoś jest w stanie to przewidzieć???
Mi mówiono, że będzie dobrze i że nie poleci dalej i faktycznie przez prawie 3 lata tak było.
Teraz leci i pytanie co się robi w takiej sytuacji - czeka i liczy że będzie dobrze, czy operuje?
Dowiem się pewnie coś pod koniec lipca, ale powiem szczerze, że nie liczę na jakieś rewelacje, pewnie przyjdzie mi znów pojeździć trochę po kraju
A tak się jeszcze zastanawiam czy lekarze z Zakopanego odpisują na maile? Do starszych asystentów na stronie kliniki są podane adresy mailowe i się zastanawiam czy warto pisać??

Skolioza

Witaj droga Skoliotyczko 18!
Uważam, iż powinnaś zgłosić się do lekarz ortopedy. Ile masz stopni?
Polecam wam świetną klinikę Ortopedii I Rehabilitacji Collegium Medicum Uniwersytetu Jagileońskiego w Zakopanem wykonują tam zabiegi operacyjne i są tam stosowane rehabilitacje wszystko jest refundowane przez NFZ a po zabiegu widać znaczną rożnice np. 60 st. po korekcji jest tylko 18 st. podam was stronę internetową www.klinika.net.pl .
Droga skoliotyczko 18 to nie żarty twój układ chrzęstny zamienia się w kostny. Pozdrawiam wszystkich i życzę powrotu do zdrowia!

Wydłużanie kończyn, Metoda lizarowa

Po co szukać dziury w całym? Kilka ośrodków w Polsce stosuje metodę Ilizarowa (i nie tylko) do wydłużania kończyn. W naszym kraju nie ma tylu chorych do wydłużania, aby na siłę szukać płatnej lecznicy. Polecam np Klinikę AM w Warszawie, Klinikę Ortopedii UJ w Zakopanem, Oddział Ortopedii w Kościerzynie - strony www można znaleźć w Internecie

Wydłużanie kończyn, Metoda lizarowa

Cytat: WITAM
MOJA CÓRKA MA TERAZ 9 LAT JUŻ NIE DŁUGO BEDZIE PRZYJĘTA NA ODDZIAŁ W CELU WYDŁUŻANIA KOŃCZYNY DOLNEJ(ALE OPERACJA NIE JEST PEWNA NA 100%). MAM PYTANIE CZY KTOŚ WIE JAK ZACHOWUJE SIĘ TAK MAŁE DZIECKO Z APARATEM ILIZAROWA NA NODZE.BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDZ
POZDRAWIAMKlaro ja miałam pierwszą tego typu operacje w wieku 10 lat, wiec byłam tylko o rok starsza od twojej córeczki, w jakiej klinice ma byc przyjeta?? Ja byłam w klinice ortopedi i rehabilitacji w zakopanym:) ogolnie jesli chodzi o ten typ operacji sa jednym z 3 najlepszych klinik. Możesz się na początku bać co masz robić, jak sie nia zajmować, ale napewno bedzie dobrze

75 lat zakopiańskiego sanatorium

Cytat: Szpital w Zakopanem obecnie obejmujący Klinikę Ortopedii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży powstał w 1915 r., kiedy to kardynał Adam Stefan Sapieha powołał Krakowski Episkopalny Komitet Pomocy Ofiarom I Wojny Światowej.

Prawie przez cały czas szpital ściśle współpracuje z Akademią Medyczną w Krakowie. W 1997 r. senat Uniwersytetu Jagiellońskiego podjął decyzję o tym, by szpital jako własność Uniwersytetu powrócił do uczelni jako Klinika Ortopedii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży, obecnie nazywany Szpitalem Uniwersyteckim Ortopedyczno-Rehabilitacyjny w Zakopanem.

Szpital oferuje pełen zakres usług ortopedycznych pacjentom w każdym wieku.

Do głównych zainteresowań klinicznych i naukowych Kliniki należą: choroby kręgosłupa (wrodzone, idiopatyczne, urazowe i nowotworowe), choroby mięśniowe o podłożu neurologicznym, porażenie mózgowe, wrodzone i nabyte wady kończyn, artroskopia, technika Ilizarowa i śródoperacyjne monitorowanie kręgosłupa metodą ultrasonografii i SEP.

Szpital prowadzi szkolenia dla lekarzy z całej Polski oraz współpracuje z szeregiem zagranicznych ośrodków ortopedycznych i naukowych. (doc. Daniel Zarzycki

niedorozwoj stawu biodrowego

mam synka ktory ma 8 miesiecy i lekarze stwierdzili u niego w wieku 3 miesiecy niedorozwoj stawu biodrowego. od czterech miesiecy nosi poduszke frejki. na poczatku byla poprawa ale w nastepnych miesiacach juz nie. czy moze ktos tez mial podobny problem bo nie wiem co mam zrobic: czy poradzic sie innego lekarza albo wykonac badanie rentgenowskie. moja rodzina naciska mnie abym poradzila sie innego lekarza ale ja mysle ze ma doskonala opieke w klinice ortopedycznej w Zakopanem. Slyszalam ze jest bardzo dobra. czekam na odpowiedzi od tych ktorzy tez leczyli tam swoje dzieci i mieli podobny problem co ja.Ania

TOPR będzie ratować poza Tatrami?

Cytat: Po wypadku czeskiego skoczka Jana Mazocha na Wielkiej Krokwi w Zakopanem Ministerstwo Zdrowia zastanawia się, czy TOPR mógłby nieść pomoc nie tylko w górach, ale także poszkodowanym w wypadkach drogowych i ciężko chorym. Gdyby górscy ratownicy mieli takie pozwolenie w ostatni weekend, poszkodowany Czech dużo szybciej trafiłby do krakowskiej kliniki.Ciekawe, że zaraz po wypadku byłem chyba jedyną osobą, która zwracała uwagę, że w Zakopanem JEST śmigłowiec.

Usztywnianie kręgosłupa..

Najnowszy ranking najlepszych szpitali ortopedycznych zajmujących się chirurgią kręgosłupa:
1.Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno Rehabilitacyjny>Klinika Ortopedii i Rehabilitacji - ZAKOPANE
2.O.R.Szpital Kliniczny nr.5 AM - POZNAŃ
3.SP Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej - PIEKARY ŚLĄSKIE
4.Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus - WARSZAWA
5.Wojewódzki Szpital Specjalistyczny- OLSZTYN
6.Dzięcięcy Szpital kliniczny.Klinika Ortopedii - LUBLIN
7.Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr.5 - Ś.A.M. SOSNOWIEC
8. Szpital Kliniczny AM .Klinika traumatologii - BIAŁYSTOK
9.Lubuski Ośrodek Rehabilitacyjno Ortopedyczny - ŚWIEBODZIN
10.Szpital Wojewódzki nr.2 Oddział Ortopedii i Traumatologii dziecięcej _ RZESZÓW

( na dalszych miejscach Gorzów Wlkp., Wojskowy Warszawa, na 13 miejscu Toruń, dalej Rybnik, Elbląg)

Usztywnianie kręgosłupa..

Cytat:Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno Rehabilitacyjny>Klinika Ortopedii i Rehabilitacji - ZAKOPANE


Erinti, właśnie w styczniu byłam tam na badaniach kręgosłupa z moją córką.
http://www.klinika.net.pl/

Usztywnianie kręgosłupa..

Miałam 4 operacje kręgosłupa w tej Klinice w Zakopanem. Miałam wszczepiane implanty. Chodziło oto, aby zatrzymać na parę lat krzywienie się kręgosłupa do momentu aż przestanę rosnąć. Skrzywienie mam nadal duże, ale na razie się nie pogarsza. Czeka mnie jeszcze jeden, mam nadzieję końcowy etap.

Usztywnianie kręgosłupa..

Hej
Ja mialam operowany kregoslup w 2002 roku w Zakopanym
Wstawiano mi dero i robiono terakoplastyke
Bylam zadowolona
z 60 stopni w piersiowym zrobiono mi 18
z 38 stopni w ledzwiowym zrobiono mi 8

Dodatkowo terakopalastyka ktora dala efekty z przodu zero nierownosci
Garb zostal minimalny praktycznie nie widoczny

Naprawde byl dobry zespol lekarski !!

Nie stety ostanio czyli 24.09.2008 poddalam sie operacji wyciagniecia instrumentarium bo konieczne jest w moim przypadku zrobienie rezonansu magnetycznego.
Napisze ze operacja sie powiodla i kregoslup mam dobrze zroscniety:)
Oczywiscie precikow nie trzeba wyciagac mozna z nimi zyc

Ale bedac tam ostatnio przezylam horror

Ordynator Dr Zazycki juz od dawna znany z tego ze sadza ludzi na wozki
Jesli chcecie miec dobrze zrobiony kregoslup to nie u niego!!!

Kiedys w szpitalu byli bardzo dobrzy lekarze teraz wszyscy pouciekali (z tego co wiem to sa w Nowym Targu)
Pozaostali tylko mlodzi nie mowie ze sa zli ale malo doswiadczeni
Wiele osob mialo poprawiane operacje bo przy pierwszej cos zle zrobili tragedia

Klinika jest remontowana jest brudno!!!

Spotkalam ludzi ktorym gratis dolozyli gronkowca
i wcale sie nie dziwie mnie z bloku operacyjnego wiezli brudna winda do sali!!!

Tragiczne jest tez to iz pacjent do ostaniej chwili nie wie kto go bedzie operowal nie wiadomo kto jest lekarzem prowadzacym, poprostu czarna magia
Byc moze jest to robione specjalnie jak cos sie stanie to sa rece umywane.

Jestem szczesliwa ze juz mnie tam nie ma i wszystko sie udalo
Ale jesli widzilala bym co tam teraz sie wyprawia nigdy bym nie dala sie tam ciac drugi raz!!

Usztywnianie kręgosłupa..

Witam serdecznie wszystkich.Szukalam w necie wszelkich informacji dotyczacych operacji kregoslupa w Zakopanem.Termin mam wyznaczony na 10 luty i nie ukrywam-BOJE SIE .Mam skolioze wlasciwie od dziecka,nosilam gorset ortopedyczny,ale teraz niestety bol jest okropny.Zdecydowalam sie po konsultacji z Profesorem Zarzyckim na zabieg.Prosze napiszcie mi wszystko co wiecie o tym zabiegu,jak dlugo trwa ,ile czasu pobyt w Klinice i czy naprawde jest to tak bardzo bolesne juz po zabiegu.Bede wdzieczna za wszystkie informacje.Pozdrawiam serdecznie.Ania

Sporty, ćwiczenia, rehabilitacja

Witam, Morfinko.
Wszelkie zalecenia dla Marfanów odnośnie ćwiczeń i sportu zamieściła trochę wcześniej w tym temacie Mirena. Zachęcam do poczytania. Tymczasem szkoda bardzo, że nie uczęszczasz na basen. Ze wzgledu na kręgosłup naprawde najlepsze byłyby ćwiczenia w wodzie, przy skoliozie zalecane jest pływanie na plecach i kraulem.
W klinice w Zakopanem są turnusy rehabilitacyjne dla osób ze chorzeniami kręgosłupa. W okresie oczekiwania na zabieg również jest prowadzona rehabilitacja, m. in. w basenie, dla każdego dobrana przez lekarza indywidualnie. Tak nawiasem mówiąc, powinnaś wiedzieć, jakie ćwiczenia wolno Ci wykonywać w związku z przebytymi operacjami.

Targnął się na swoją męskość

Cytat:Pijany mężczyzna z Zakopanego siekierą obciął sobie genitalia. Po mężczyznę leci w tej chwili śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Warszawy, który przewiezie go do kliniki w Białymstoku. Tam lekarze spróbują przyszyć obcięty narząd.

Jak dowiedział się reporter RMF FM szpitale w Sosnowcu, Krakowie i Suchej Beskidzkiej odmówiły przeprowadzenia takiego zabiegu. Sam przelot ratowniczej Agusty będzie kosztować około 20 tysięcy złotych, bo to jedyny śmigłowiec ratowniczy w Polsce, który może wykonywać loty w nocy.

40-latek tłumaczył lekarzom, że nie potrzebuje narządu, bo i tak nie ma partnerki. Miał ponad trzy promile alkoholu we krwi.Pan jest moim idolem

PS. Kto bedzie placil za ten helikopter?

Skoki Narciarskie

Cytat: Kolejne info

Lekarze z zakopiańskiego szpitala podjęli w sobotę w nocy decyzję o przewiezieniu czeskiego skoczka Jana Mazocha, który uległ poważnemu wypadkowi na Wielkiej Krokwi, do jednej z krakowskich klinik - poinformował zastępca dyrektora szpitala w Zakopanem Sylweriusz Kosiński.

"Pacjent jest w trakcie przewożenia do Krakowa. Nie mogę podać nazwy specjalistycznego ośrodka, do którego został skierowany. Zawodnik wciąż jest nieprzytomny" - powiedział Kosiński.

Lekarz zakopiańskiego szpitala dodał, że stan czeskiego zawodnika jest ciężki, a obrażenia, których doznał, zagrażają jego życiu. Podkreślił, że na prośbę opiekunów sportowca nie może udzielić bliższych informacji o stanie jego zdrowia.

Mazoch jest przewożony do specjalistycznego ośrodka neurotraumatologii w Krakowie karetką, bo w nocy śmigłowce ratownictwa medycznego nie mogą latać.

Lekarze nie informują szczegółowo o rodzaju obrażeń wewnętrznych, jakie ostatecznie zdiagnozowano u skoczka. Tuż po przyjęciu do szpitala w Zakopanem podejrzewano uraz śródczaszkowy i krwawienie w obrębie jamy brzusznej.

Wiadomo, że u zawodnika nie stwierdzono poważniejszych obrażeń zewnętrznych, górne i dolne kończyny są całe. Na skutek uderzenia o podłoże zawodnik doznał obrzęku twarzy i otarć ciała.

Jan Mazoch uległ wpadkowi w drugiej serii konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem na Wielkiej Krokwi. Tuż po wyjściu z progu spadł pionowo na zeskok, kilkakrotnie odbijając się od niego i stracił przytomność.

Jest z nim źle

To nie humor...

Cytat:Pijany obciął sobie genitalia - stracił je na zawsze

Lekarze z Białegostoku nie przyszyli genitaliów mężczyźnie spod Zakopanego, który po pijanemu odciął je sobie. Kierownik Kliniki Urologii Akademii Medycznej w Białymstoku prof. Barbara Darewicz powiedziała, że pacjent trafił do kliniki za późno.http://wiadomosci.onet.pl/1502016,11,item.html

A jednak nie przyszyli. Wspolczuje mu.

Polskie szpitale

Moje doswiadczenie z szpitalami jest dosc spore , otoz mialam juz 5 operacji i lezalam w 3 roznych szpitalach.
Moim zdaniem nie ma co wrzucac ich Wszystkich do jednego worka. Jak przebywalam w pierwsym-tj w znanej klinice w Zakopanem ...to jak na tamte czasy a bylo to w 2001 roku warunki nie byly najlepsze-sale w ktorych lezalo po 8 osob koszmar...praktycznie nie bylo mozliwosci sie calkowicie wyspac....bo zawsze na oddziale byl ktos po operacji gdzie w nocy krzyczal z bolu i nie bylo jak zaspac, zas jedzenie tylko bylo w miare mozliwosci dobre. Opieka lekarska beznadziejna ...bez zaplacenia lekarzowi za operacje czekalo sie naprawde dlugo-niestety taka rzeczywistosc
W drugim szpitalu wojewodzkim w Rzeszowie jedzenie fatalne, opieka w sumie mogla byc- jedynie fajne bylo to ze byl tv na sali 2-4 osobowej (oczywiscie za ktore trzeba bylo zaplacic-bo byl na monety ).
W trzecim szpitalu w Asklepiosie w Rzeszowie bylo chyba najlepiej....opieka naprawde dobra....jedzenie rowniez , telefon do dyspozycji i przede wszytskim bylo bardzo czysto
W skrocie napisalam moje odczucia odnosnie polskich szpitali

Pozdrawiam

Badania Kliniczne Oczu

A my dzisiaj byliśmy na Badaniu klinicznym oczu ,przyjechała do Zakopanego okulistka która ma uprawnienia do wydawania certyfikatów. P.Oliwia Lis-Łobaczewska z Warszawy która Przyjmuje w całodobowej klinice dla zwierząt na Bemowie Powstańców Śląskich 101.
Po jej pracy po prostu widać, że kocha zwierzęta i że zna się na tym co robi.

Arisek ma zdrowe oczka i Pani Doktor pochwaliła go że jest zadbany i ma piękne oczka

Mazoch w stanie krytycznym

PŚ w Zakopanem: życiu Mazocha nie zagraża niebezpieczeństwo!
WP.PL / Dziennik / RMF / TVN 24 /PAP 22:50 (aktualizacja 2007-01-21 01:54)

(fot. PAP)

Coraz lepsze informacje dochodzą z krakowskiej kliniki. Dziennik.pl nieoficjalnie dowiedział się, że czeski skoczek, Jan Mazoch odzyskał przytomność. Jego stan jest ciężki, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Lekarz zakopiańskiego szpitala powiedział, że stan czeskiego zawodnika jest ciężki.

REKLAMA Czytaj dalej

Lekarze nie informują szczegółowo o rodzaju obrażeń wewnętrznych, jakie ostatecznie zdiagnozowano u skoczka. Tuż po przyjęciu do szpitala w Zakopanem podejrzewano uraz śródczaszkowy i krwawienie w obrębie jamy brzusznej.

Wiadomo, że u zawodnika nie stwierdzono poważniejszych obrażeń zewnętrznych, górne i dolne kończyny są całe. Na skutek uderzenia o podłoże zawodnik doznał obrzęku twarzy i otarć ciała.

Stacja TVN 24 poinformowała, że młody sportowiec ma zmiażdżoną prawą część czaszki.

Jan Mazoch uległ wpadkowi w drugiej serii konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem na Wielkiej Krokwi. Tuż po wyjściu z progu spadł pionowo na zeskok, kilkakrotnie odbijając się od niego i stracił przytomność.

oby sie udalo ...

Polska znowu dała plamę

Mazoch czuje się lepiej i zaczyna chodzić

Skoczek Jan Mazoch ma żelazne zdrowie. Dowód? "Stanął już na nogi. I zrobił kilka kroków" - ogłasza w dzienniku.pl rzeczniczka krakowskiego szpitala. Jeśli będzie zdrowiał w takim tempie po tragicznym upadku w Zakopanem, lekarze zwolnią go do domu pod koniec przyszłego tygodnia.

Gdy Janek Mazoch upadł podczas konkursu skoków w Zakopanem, wszyscy zamarli. Młody sportowiec trafił nieprzytomny, z obrzękiem mózgu do szpitala. Ale dzięki troskliwej opiece polskich lekarzy i sile swego organizmu, Mazoch dochodzi do siebie w błyskawicznym tempie.

Minął zaledwie tydzień od ciężkiego wypadku, a czeski skoczek już próbuje chodzić. "Jego stan poprawia się z każdą godziną. Jeśli nie wystąpią żadne, niespodziewane komplikacje, za kilka dni opuści klinikę" - mówi dziennikowi.pl Anna Niedźwiedzka, rzeczniczka krakowskiego szpitala, w którym leży Mazoch.

W powrocie do zdrowia pomagają Jankowi jego bliscy, którzy odwiedzają skoczka w szpitalu. Mazoch spotkał sie już ze swoją narzeczoną, która jest w czwartym miesiącu ciąży. Barbora nie kryła ogromnego wzruszenia po tym spotkaniu. "Honza zapytał, jak się czuje nasze dziecko i ja. Powiedziałam, że wszystko w porządku, jesteśmy zdrowi. Uśmiechnął się i odpowiedział, że bardzo się z tego cieszy" - opowiadała ukochana Mazocha. Skoczek rozmawiał także z rodzicami. Na dowód, że naprawdę zdrowieje, uśmiechnięty przybijał z rodziną "piątki".

dziennik.pl

Chcialoby sie powiedziec : UFF Janek Zdrowiej nam szybko

Mazoch powrócił na skocznię

Po urazie fizycznym i psychicznym nie ma już śladu. Jan Mazoch skacze jak dawniej. Czeski skoczek powrócił na skocznię po blisko rocznej przerwie i zajął 15. miejsce w dzisiejszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Pragelato.

Mazoch 20 stycznia tego roku miał groźny upadek podczas konkursu skoków Pucharu Świata w Zakopanem. Przez kilka dni lekarze ze szpitala w Krakowie utrzymywali go w stanie śpiączki. 15 lutego sportowiec rozpoczął rehabilitację w prywatnej klinice.

Czech gościł w Zakopanem podczas zawodów Letniej Grand Prix będąc gościem honorowym imprezy i mówił wtedy dziennikarzom, że z niecierpliwością czeka na pierwszy skok.

"Dziękuję polskim kibicom za wsparcie, a także lekarzom za dobrą opiekę po tamtym upadku. Dlatego tutaj jestem. Pragnę też odciąć się grubą kreską od wypadku, nie chcę o nim więcej wspominać. Zaczynam nowy etap" - dodał skoczek.

PAP

Wypadek Czeskiego Skoczka

Cytat:Poprawia się stan zdrowia przebywającego w klinice uniwersyteckiej w Krakowie czeskiego skoczka narciarskiego Jana Mazocha, który uległ wypadkowi podczas sobotniego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem.
"Widać wyraźną poprawę stanu zdrowia Jana Mazocha. Sportowiec jest w coraz lepszym kontakcie z otoczeniem. Reaguje na bodźce, na głos i dotyk. Jest w kontakcie słownym z opiekującymi się nim lekarzami. Lekarze ostrożnie, ale z optymizmem wyrażają się co do dalszego przebiegu leczenia i powrotu do zdrowia" - powiedziała rzeczniczka szpitala Anna Niedźwiedzka.

"Jeśli poprawa zdrowia przebiegać będzie tak jak dotychczas, to będzie możliwe w przyszłym tygodniu wypisanie pacjenta z kliniki i przewiezienie go do Czech" - dodała Niedźwiedzka.

Jak piatek to piatek ...

Witojcie...
Dla wyjeżdżających na wczasy - pierwsze dwa zdjęcia:
http://www.klinika.zakopane.top.pl/humor.htm

to drugie - nie wiem - może ktoś wie w jakim mieście ??????

Mazoch przewieziony do Krakowa, obrażenia zagrażają jego życLekarze z Zakopanego podjęli w sobotę w nocy decyzję o przewiezieniu czeskiego skoczka Jana Mazocha, który uległ wypadkowi na Wielkiej Krokwi, do krakowskiej kliniki neurotraumatologii - poinformował zastępca dyrektora szpitala w Zakopanem Sylweriusz Kosiński.
- Pacjent został przewieziony do Krakowa. - powiedział Kosiński.

Jak dowiedział się Onet.pl Mazoch został około godziny 0.30 w nocy przyjęty na odział neurotraumatologii Szpitala UJ w Krakowie i poddany obserwacji. O stanie jego zdrowia na razie nie są udzielane żadne informacje.
Przed przewiezieniem do Krakowa lekarz zakopiańskiego szpitala powiedział, że stan czeskiego zawodnika jest ciężki, a obrażenia, których doznał, zagrażają jego życiu. Podkreślił, że na prośbę opiekunów sportowca nie może udzielić bliższych informacji o stanie jego zdrowia.

Mazoch został przewieziony do specjalistycznego ośrodka neurotraumatologii w Krakowie karetką, bo w nocy śmigłowce ratownictwa medycznego nie mogą latać.

Lekarze nie informują szczegółowo o rodzaju obrażeń wewnętrznych, jakie ostatecznie zdiagnozowano u skoczka. Tuż po przyjęciu do szpitala w Zakopanem podejrzewano uraz śródczaszkowy i krwawienie w obrębie jamy brzusznej.

Wiadomo, że u zawodnika nie stwierdzono poważniejszych obrażeń zewnętrznych, górne i dolne kończyny są całe. Na skutek uderzenia o podłoże zawodnik doznał obrzęku twarzy i otarć ciała.

Jan Mazoch uległ wypadkowi w drugiej serii konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem na Wielkiej Krokwi. Tuż po wyjściu z progu spadł pionowo na zeskok, kilkakrotnie odbijając się od niego i stracił przytomność.

[21.01]Jan Mazoch jest wciąż nieprzytomny

Jan Mazoch doznał "wielopunktowego stłuczenia mózgu". Skoczek jest wciąż nieprzytomny - poinformowało radio RMF FM. Wcześniej serwis dziennik.pl podał, że w nocy czeski skoczek odzyskał przytomność.

Jan Mazoch uległ wypadkowi w drugiej serii konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem na Wielkiej Krokwi. Tuż po wyjściu z progu spadł pionowo na zeskok, kilkakrotnie odbijając się od niego i stracił przytomność.

Lekarze z zakopiańskiego szpitala podjęli w sobotę w nocy decyzję o przewiezieniu czeskiego skoczka Jana Mazocha do jednej z krakowskich klinik.

- Pacjent został przewieziony do Krakowa. - powiedział Kosiński.

Jak dowiedział się Onet.pl Mazoch został około godziny 0.30 w nocy przyjęty na odział neurotraumatologii Szpitala UJ w Krakowie i poddany obserwacji. O stanie jego zdrowia na razie nie są udzielane żadne informacje.

Przed przewiezieniem do Krakowa lekarz zakopiańskiego szpitala powiedział, że stan czeskiego zawodnika jest ciężki, a obrażenia, których doznał, zagrażają jego życiu. Podkreślił, że na prośbę opiekunów sportowca nie może udzielić bliższych informacji o stanie jego zdrowia.

Mazoch został przewieziony do specjalistycznego ośrodka neurotraumatologii w Krakowie karetką, bo w nocy śmigłowce ratownictwa medycznego nie mogą latać.

Lekarze nie informują szczegółowo o rodzaju obrażeń wewnętrznych, jakie ostatecznie zdiagnozowano u skoczka. Tuż po przyjęciu do szpitala w Zakopanem podejrzewano uraz śródczaszkowy i krwawienie w obrębie jamy brzusznej.

Wiadomo, że u zawodnika nie stwierdzono poważniejszych obrażeń zewnętrznych, górne i dolne kończyny są całe. Na skutek uderzenia o podłoże zawodnik doznał obrzęku twarzy i otarć ciała.

Jan Mazoch uległ wypadkowi w drugiej serii konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem na Wielkiej Krokwi. Tuż po wyjściu z progu spadł pionowo na zeskok, kilkakrotnie odbijając się od niego i stracił przytomność.

Bokser zraniony w bójce na studniówce w Warszawie

Pięć osób, w tym jedna kobieta, zostało poszkodowanych w wyniku bójki, do jakiej doszło w nocy z piątku na sobotę na studniówce w hotelu Europejskim w Warszawie. W tym gronie jest bokser młodzieżowej reprezentacji Polski Norbert Dąbrowski. W związku z tą sprawą, policja zatrzymała trzech mężczyzn.

"Policjanci ze Śródmieścia otrzymali zgłoszenie, że na balu w hotelu Europejskim doszło do incydentu. W rejonie lokalu pchnięto nożem pięć osób - kobietę i czterech mężczyzn. W trakcie policyjnej interwencji zatrzymano trzech dwudziestokilkuletnich mężczyzn. Są to osoby podejrzewane o popełnienie tego czynu" - poinformował PAP st. sierżant Daniel Niezdropa z zespołu prasowego komendy stołecznej.

Do zdarzenia doszło około 3.30 w nocy z piątku na sobotę. Jednym z poszkodowanych był pięściarz młodzieżowej reprezentacji Polski, Norbert Dąbrowski (Gwardia Warszawa), który jeszcze kilkanaście godzin wcześniej trenował na zgrupowaniu kadry w Zakopanem. Sportowiec przebywa obecnie w warszawskim szpitalu.

"Mam przeciętą twarz, szyję, nóż miałem wbity w rękę, ramię i udo. Nie czuję się najlepiej, do poniedziałku zostanę w klinice na obserwacji. W gorszym stanie jest dwóch moich kolegów, którzy mieli poprzebijane płuca" - powiedział PAP Dąbrowski.

Zszokowany całą sytuacją jest Marek Okroskowicz, prowadzący drużynę narodową juniorów i młodzieżowców w boksie. "Dąbrowski poprosił o zwolnienie ze zgrupowaniu na studniówkę. Taki bal jest raz w życiu, dlatego nie miałem nic przeciwko. Kto by się spodziewał, że dojdzie do takiego nieszczęścia?" - mówił w rozmowie z PAP.

Dąbrowski ma w dorobku m.in. tytuł wicemistrza na MPJ w 2005 roku. Startował na mistrzostwach Europy kadetów w węgierskim Siofoku (2005) oraz ubiegłorocznych mistrzostwach Unii Europejskiej juniorów w Rzymie. Jest uczniem liceum ogólnokształcącego.

"Bójka rozpoczęli mężczyźni zaproszeni na studniówkę jako osoby towarzyszące. Jeden z nich uderzył którąś z dziewczyn" - dodał bokser Gwardii.

W sobotnie południe w szpitalu przebywało czterech mężczyzn, kobieta wypisała się na własną prośbę. "Stan poszkodowanych jest stabilny, ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo" - poinformował PAP oficer prasowy śródmiejskiej policji Tomasz Oleszczuk.

wp.pl

Areszt po bójce, w której ranny został bokser

Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście zdecydował o aresztowaniu trzech mężczyzn, podejrzanych o udział w bójce i zranienie nożem pięciu osób, w tym boksera młodzieżowej reprezentacji Polski Norberta Dąbrowskiego, na balu studniówkowym w jednym z warszawskich hoteli.

Poinformowało o tym w poniedziałek PAP biuro prasowe warszawskiego sądu okręgowego. Mężczyźni mogą złożyć od tej decyzji zażalenie. Policja i prokuratura wnioskowały do sądu o areszt braci: 24-letniego Daniela G., 20-letniego Krystiana G. oraz 21-letniego Patryka D. m.in. z powodu grożącej im kary - do ośmiu lat więzienia.

Do incydentu doszło w nocy z piątku na sobotę ok. godz. 3.30. Sprawców zatrzymał patrol policji w chwili, kiedy próbowali taksówką odjechać z miejsca przestępstwa. W bójce rannych zostało czterech młodych mężczyzn i dziewczyna. Policja nadal wyjaśnia okoliczności zajścia, ustalać będzie też m.in. czy organizatorzy studniówki odpowiednio ją zabezpieczyli.

Komendant główny policji Marek Bieńkowski powiedział w poniedziałek dziennikarzom, że szybkie ujęcie sprawców było efektem dobrej współpracy organizatorów imprezy z policją.

"Nie jest przyjęte, żeby policjanci na wzór meczu piłkarskiego ochraniali studniówki. Ten incydent świadczy jednak o tym, że organizatorzy studniówki bardzo dobrze współdziałali z policją - sprawcy zostali bardzo szybko ujęci" - podkreślił. "To nie jest problem policyjny, to jest problem o wiele głębszy, dotyczący patologii wśród młodzieży" - dodał.

Ranny pięściarz, który jeszcze kilkanaście godzin przed balem trenował na zgrupowaniu kadry w Zakopanem, powiedział PAP w sobotę, że ma przeciętą twarz i szyję, a nóż miał wbity w rękę, ramię i udo. "Nie czuję się najlepiej, do poniedziałku zostanę w klinice na obserwacji. W gorszym stanie jest dwóch moich kolegów, którzy mieli poprzebijane płuca" - dodał.

Zszokowany całą sytuacją był Marek Okroskowicz, prowadzący drużynę narodową juniorów i młodzieżowców w boksie. "Dąbrowski poprosił o zwolnienie ze zgrupowania na studniówkę. Taki bal jest raz w życiu, dlatego nie miałem nic przeciwko temu. Kto by się spodziewał, że dojdzie do takiego nieszczęścia" - mówił w rozmowie z PAP.

Dąbrowski ma w dorobku m.in. tytuł wicemistrza na mistrzostwach Polski juniorów w 2005 roku. Startował na mistrzostwach Europy kadetów w węgierskim Siofoku (2005) oraz ubiegłorocznych mistrzostwach Unii Europejskiej juniorów w Rzymie. Jest uczniem liceum ogólnokształcącego.

wp.pl

Zarzuty dla 3 osób po bójce, w której ranny został bokser

Zarzuty udziału w bójce i ranienia nożem pięciu osób - w tym boksera młodzieżowej reprezentacji Polski Norberta Dąbrowskiego - postawili w niedzielę trzem mężczyznom śródmiejscy policjanci - poinformował zespół prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Do incydentu doszło około godz. 3.30 w nocy z piątku na sobotę w trakcie balu studniówkowego w jednym z warszawskich hoteli. Policja zatrzymała sprawców, gdy próbowali odjechać taksówką. Do policyjnego aresztu trafili bracia Daniel G. (24 l.) i Krystian G. (20 l.) oraz ich kompan Patryk D. (21 l.)

Mężczyźni znajdują się w dyspozycji prokuratury. Policjanci będą wnioskować o trzymiesięczny areszt tymczasowy dla każdego z nich. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im do 8 lat więzienia.

Policja nadal wyjaśnia okoliczności zajścia.

Ranny pięściarz, który jeszcze kilkanaście godzin przed balem trenował na zgrupowaniu kadry w Zakopanem, powiedział PAP w sobotę, że ma przeciętą twarz i szyję, a nóż miał wbity w rękę, ramię i udo. "Nie czuję się najlepiej, do poniedziałku zostanę w klinice na obserwacji. W gorszym stanie jest dwóch moich kolegów, którzy mieli poprzebijane płuca" - dodał.

Zszokowany całą sytuacją był Marek Okroskowicz, prowadzący drużynę narodową juniorów i młodzieżowców w boksie. "Dąbrowski poprosił o zwolnienie ze zgrupowaniu na studniówkę. Taki bal jest raz w życiu, dlatego nie miałem nic przeciwko. Kto by się spodziewał, że dojdzie do takiego nieszczęścia" - mówił w rozmowie z PAP.

Dąbrowski ma w dorobku m.in. tytuł wicemistrza na mistrzostwach Polski juniorów w 2005 roku. Startował na mistrzostwach Europy kadetów w węgierskim Siofoku (2005) oraz ubiegłorocznych mistrzostwach Unii Europejskiej juniorów w Rzymie. Jest uczniem liceum ogólnokształcącego.

wp.pl

Off Topic

ciąg dalszy historii górala:

Lekarze nie przyszyli góralowi odciętych genitaliów

Lekarze z Białegostoku nie przyszyli genitaliów mężczyźnie spod Zakopanego, który po pijanemu odciął je sobie. Kierownik Kliniki Urologii Akademii Medycznej w Białymstoku prof. Barbara Darewicz powiedziała, że pacjent trafił do kliniki za późno.
Według zakopiańskiej policji, zgłoszenie o samookaleczeniu mężczyzny dotarło do komendy w Zakopanem w poniedziałek po południu. - Został przewieziony do szpitala w Zakopanem, następnie przetransportowano go dalej. W chwili dowiezienia do szpitala w Zakopanem mężczyzna miał 4,30 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - powiedziała rzeczniczka policji w Zakopanem, Monika Kraśnicka-Broś

Pacjent dotarł do szpitala w Białymstoku za późno z powodu złej pogody. Śmigłowiec lecący z Zakopanego musiał lądować w Ostrowi Mazowieckiej z powodu silnej mgły, stamtąd do Białegostoku wiozła go karetka, jednak po drodze zepsuła się i po mężczyznę musiała wyjechać jeszcze jedna.

40-letni pacjent dotarł do szpitala w Białymstoku nieprzytomny, przed południem we wtorek jeszcze nie udało się lekarzom nawiązać z nim kontaktu z powodu upojenia alkoholem.

Prof. Barbara Darewicz podkreśliła, że były spore szanse na uratowanie narządów mężczyźnie. - Były bardzo dobre warunki anatomiczne, widoczne poszczególne naczynia; jednak zdecydował czas i pogoda. W chwili gdy pacjent znalazł się w klinice, na zabieg było już za późno, w narządach były już zakrzepy - wyjaśniła.

Darewicz poinformowała, że w czerwcu ubiegłego roku lekarze w białostockiej klinice pomyślnie przeprowadzili zabieg przyszycia genitaliów mężczyźnie.


źródło: http://wiadomosci.gazeta....2.html?skad=rss

panowie, chillout, jak będziecie chcieli zrobić na złość ukochanej kobiecie wymyślcie mniej szkodliwe dla siebie metody

Problemy z Kręgosłupem!

A najlepsza klinika do tego typu spraw jest w Zakopanym.
Klinika Ortopedii i Rehabilitacji dzieci i Młodzieży.

...::SPAMERIADA::...

Ale numer...Góral obciął sobie "interes"!

"Pijany mężczyzna z Zakopanego siekierą obciął sobie genitalia. Po mężczyznę
przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Warszawy,
który przewiózł go do kliniki w Białymstoku. Tam lekarze próbowali przyszyć
obcięty narząd.

Jak dowiedział się reporter RMF FM szpitale w Sosnowcu, Krakowie i Suchej
Beskidzkiej odmówiły przeprowadzenia takiego zabiegu. Sam przelot ratowniczej
Agusty będzie kosztować około 20 tysięcy złotych, bo to jedyny śmigłowiec
ratowniczy w Polsce, który może wykonywać loty w nocy.

40-latek tłumaczył lekarzom, że nie potrzebuje narządu, bo i tak nie ma
partnerki. Miał ponad cztery promile alkoholu we krwi."

Jednak...

"Lekarze z Białegostoku nie przyszyli genitaliów mężczyźnie spod Zakopanego, który po pijanemu odciął je sobie. Kierownik Kliniki Urologii Akademii Medycznej w Białymstoku prof. Barbara Darewicz powiedziała, że pacjent trafił do kliniki za późno.

Według zakopiańskiej policji, zgłoszenie o samookaleczeniu mężczyzny dotarło do komendy w Zakopanem w poniedziałek po południu. - Został przewieziony do szpitala w Zakopanem, następnie przetransportowano go dalej. W chwili dowiezienia do szpitala w Zakopanem mężczyzna miał 4,30 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - powiedziała rzeczniczka policji w Zakopanem, Monika Kraśnicka-Broś

Pacjent dotarł do szpitala w Białymstoku za późno z powodu złej pogody. Śmigłowiec lecący z Zakopanego musiał lądować w Ostrowi Mazowieckiej z powodu silnej mgły, stamtąd do Białegostoku wiozła go karetka, jednak po drodze zepsuła się i po mężczyznę musiała wyjechać jeszcze jedna.

40-letni pacjent dotarł do szpitala w Białymstoku nieprzytomny, przed południem we wtorek jeszcze nie udało się lekarzom nawiązać z nim kontaktu z powodu upojenia alkoholem.

Prof. Barbara Darewicz podkreśliła, że były spore szanse na uratowanie narządów mężczyźnie. - Były bardzo dobre warunki anatomiczne, widoczne poszczególne naczynia; jednak zdecydował czas i pogoda. W chwili gdy pacjent znalazł się w klinice, na zabieg było już za późno, w narządach były już zakrzepy - wyjaśniła.

Darewicz poinformowała, że w czerwcu ubiegłego roku lekarze w białostockiej klinice pomyślnie przeprowadzili zabieg przyszycia genitaliów mężczyźnie."

Operacyjne korygowanie wad klatki piersiowej

Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny w Zakopanem

http://www.klinika.net.pl/

Operacyjne korygowanie wad klatki piersiowej

Witam
Klatka piersiowa kurza jest wadą cechującą się zniekształceniem mostka, który tworzy silne uwypuklenie do przodu na kształt dzioba łodzi, podobnie jak to ma miejsce u ptaków. W wyniku tego żebra tracą kształt wygięty, tworząc poniżej sutków wyraźną wklęsłość. Rozróżnia się dwie postacie klatki piersiowej kurzej. W pierwszej postaci uwypuklona jest tylko rękojeść mostka. Położenie trzonu mostka albo jest prawidłowe, albo jest on odchylony nieco do tyłu. Druga postać charakteryzuje się wysunięciem do przodu mostka. Najbardziej ku przodowi sterczy zwykle wyrostek mieczykowaty. Wskazaniem do operacji korekcyjnej klatki piersiowej są dolegliwości ze strony układu oddechowego, a także wzgląd kosmetyczny.

Zakrzewianko - nie napisałaś nic konkretnego o sobie, nie wiem ile masz lat, czy jesteś marfanką, a może chorujesz na coś innego ... ale takie operacje są wykonywane na kasę chorych, a ile kosztuje w prywatnej klinice ? Na pewno dużo, wystarczy sprawdzić telefonicznie. Operacja np. jednego haluksa kosztuje 8 tys. zł., więc podejrzewam, że korekcja klatki piersiowej na pewno wiele więcej ... Ale są też prywatne kliniki, które mają podpisany kontrakt z NFZ i też można zoperować się w ramach kasy chorych. Moja rada - wykonać operację w państwowej klinice
W pierwszej kolejności ze skierowaniem od lekarza rodzinnego lub specjalisty (na przykład ortopedy) oraz ze zdjęciami klatki piersiowej tylni-przednim i bocznym powinnaś się zgłosić na konsultację do poradni torakochirurgicznej. Adresy szpitali, w których przeprowadza się zabiegi korekcyjne Pectus Carrinatum (kurzej klatki) znajdziesz na stronie (kliknij) ==> PECTUS, pectus excavatum, pectus carrinatum
Pozdrawiam

Przy okazji ... ciekawostka ... (...) W 2006 roku w Zakopanem odbyła się pionierska operacja deformacji klatki piersiowej. Lekarze Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji wszczepili 13-letnej dziewczynce tytanowe żebro. Implant będzie rósł razem z pacjentką i umożliwi jej normalne życie. Zwykle mali pacjenci z deformacją klatki piersiowej umierają z powodu niewydolności oddechowej. Szef zakopiańskiej kliniki, profesor Daniel Zarzycki powiedział, że to metoda nowatorska, która jest już stosowana w kilku ośrodkach w Europie, ale ułatwi ona życie pacjentom, którzy do tej pory musieli nieraz korzystać z respiratora. Operacja wszczepienia tytanowego żebra jest bardzo droga. Sam implant kosztuje ponad 40 tysięcy złotych. Narodowy Fundusz Zdrowia zdecydował jednak, że w tym roku sfinansuje 4 takie operacje w zakopiańskiej klinice. Oczekujących pacjentów jest kilka razy więcej (...) (na podst. info. z WP.pl)

Skoki Narciarskie

Cytat:Mazoch w śpiączce farmakologicznej

Jan Mazoch, który uległ wypadkowi w sobotnim konkursie Pucharu Świata w Zakopanem, nadal nie odzyskał przytomności. Lekarze szpitala uniwersyteckiego w Krakowie utrzymują go w stanie sztucznej śpiączki.
"Pacjent został przewieziony do nas wczoraj w godzinach nocnych. Po przyjeździe wykonano tomografię komputerową. Aktualnie utrzymywany jest w stanie śpiączki farmakologicznej" - powiedziała w niedzielę przed południem rzeczniczka prasowa szpitala Anna Niedźwiedzka.

"Czech będzie miał przeprowadzone kolejne badanie tomografii komputerowej, po którym lekarze podejmą decyzje co do dalszego leczenia. Jeśli wszystko będzie postępowało zgodnie z przewidywaniami, jutro lekarze będą próbowali wybudzić pacjenta" - dodała rzeczniczka. Nieoficjalnie wiadomo, że wyniki badań mają być znane około 13.

Niedźwiedzka poinformowała, że stan Mazocha jest stabilny. Jakie konsekwencje spowoduje wypadek, będzie można orzec dopiero po jego przebudzeniu i po przeprowadzeniu badań neurologicznych. Rzeczniczka potwierdziła jednak, że czeski skoczek ma uraz mózgowo-czaszkowy.

W nocy zawodnik trafił ze szpitala w Zakopanem do kliniki neurotraumatologii szpitala uniwersyteckiego w Krakowie - po tym, jak uległ poważnemu wypadkowi podczas zawodów Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi. Od wyników dzisiejszych badań będzie zależało, jak dalej będzie leczony zawodnik.

Wiadomo, że u zawodnika nie stwierdzono poważniejszych obrażeń zewnętrznych, górne i dolne kończyny są całe. Na skutek uderzenia o podłoże zawodnik doznał obrzęku twarzy i otarć ciała.

Jan Mazoch uległ wypadkowi w drugiej serii konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem na Wielkiej Krokwi. Tuż po wyjściu z progu spadł pionowo na zeskok, kilkakrotnie odbijając się od niego i stracił przytomność.chciałbym zapalić swieczke chociaż nikt nie umarł
niewiem czy ten młody chłopak wróci jeszcze do skoków

Skoki narciarskie

http://sport.onet.pl/0,0,1469431,wiadomosc.html

Mazoch przewożony do Krakowa, obrażenia zagrażają jego życiu
PAP /20.01.2007 22:53

AFP
Lekarze z zakopiańskiego szpitala podjęli w sobotę w nocy decyzję o
przewiezieniu czeskiego skoczka Jana Mazocha, który uległ poważnemu
wypadkowi na Wielkiej Krokwi, do jednej z krakowskich klinik -
poinformował PAP zastępca dyrektora szpitala w Zakopanem Sylweriusz
Kosiński.
- Pacjent jest w trakcie przewożenia do Krakowa. Nie mogę podać nazwy
specjalistycznego ośrodka, do którego został skierowany. Zawodnik wciąż
jest nieprzytomny - powiedział Kosiński.

Lekarz zakopiańskiego szpitala dodał, że stan czeskiego zawodnika jest
ciężki, a obrażenia, których doznał, zagrażają jego życiu. Podkreślił, że
na prośbę opiekunów sportowca nie może udzielić bliższych informacji o
stanie jego zdrowia.
Mazoch jest przewożony do specjalistycznego ośrodka neurotraumatologii w
Krakowie karetką, bo w nocy śmigłowce ratownictwa medycznego nie mogą
latać.

Lekarze nie informują szczegółowo o rodzaju obrażeń wewnętrznych, jakie
ostatecznie zdiagnozowano u skoczka. Tuż po przyjęciu do szpitala w
Zakopanem podejrzewano uraz śródczaszkowy i krwawienie w obrębie jamy
brzusznej.

Wiadomo, że u zawodnika nie stwierdzono poważniejszych obrażeń
zewnętrznych, górne i dolne kończyny są całe. Na skutek uderzenia o
podłoże zawodnik doznał obrzęku twarzy i otarć ciała.

Jan Mazoch uległ wypadkowi w drugiej serii konkursu Pucharu Świata w
skokach narciarskich w Zakopanem na Wielkiej Krokwi. Tuż po wyjściu z
progu spadł pionowo na zeskok, kilkakrotnie odbijając się od niego i
stracił przytomność.

ORTOPEDIA - SKOLIOZA KRĘGOSŁUPA

Centrum Damiana jest prywatną kliniką- więc operację przeprowadzasz prywatnie czy macie jakieś dofinansowanie z NFZ? A operację kto ma robić -Michalski?Operacja ma polegać na wszepieniu inplantu?Jeśli tak to DR Zarzycki w Zakopanym robi takie operacje i na NFZ.

stopy konsko- szpotawe kontakt

W Klinice Uniwersyteckiej w Zakopanym są super specjaliści.

stopy końsko szpotawe

Prof. zarzecki w zakopanym.
http://www.klinika.net.pl/texty/stopa.htm i tam jest strona kliniki

koszty operacji

Na twoim miejscu poszukałabym specjalisty który zrobi to na NFZ. Takie operacje przeprowadzają w Klinice w Zakopanym za darmo, są tam także zankomici specjaliści.

Tatry, bezpieczeństwo i zawał...

....upowaznil mnie do wykorzystania tego postu;

a, ze facet jest lebski to dla dobra sprawy zdecydowalem sie Jego majal do nas umiescic;

poza tym laczy prace doswiadczonego lekarza z praca ratownika TOPR;

nie wiem co dla Ciebie moze byc autorytetem jeszcze...?;

wez pod uwage, ze posty czytaja laicy i po prostu glupieja;

zdrowko;

am

Oddział Ratunkowy w Zakopanem przez ok. 3 lata brał udział w programie

kardiologicznym, w którym podawano każdemu zakwalifikowanemu pacjentowi:

aspirynę + heparynę + Reo-Pro (wybiórczy inhibitor receptorów płytkowych)+

Actylise (tpa) a następnie wykonywano w Krakowie PTCA (koronarografię i ew.

angioplastykę lub implantacje stentu). Pacjent otrzymywał więc

antykoagulant, fibrynolizę, dwa leki antyagregacyjne a następnie był

poddawany badaniu inwazyjnemu!!! Większość pacjentów nie wymagała żadnej

formy angioplastyki, bo po dotarciu do Kliniki byli "zrekanalizowani".

Poważnych powikłan krwotocznych wśród "zakopiańskich" pacjentów (poza jednym

przypadkiem krwawienia z przewodu pokarmowego w transporcie) nie było.

Był to jeden z programów, które dowiodły, ze leczenie zawału jest

najskuteczniejsze, gdy jest leczeniem skojarzonym . Oczywiście powikłania -

w tym krwotoczne - są do uniknięcia jedynie dzięki odpowiedniej kwalifikacji

chorych do takiego leczenia.

Piszę o tym dlatego, bo zaskoczyło mnie Twoje Asiu stwierdzenie na forum, że

niektóre Ośr. Kard. "nie lubią" aspiryny. Myślałem, że czasy tzw. szkół

(np.lwowskiej) podpartych tylko przekonaniami swoich szefów-profesorów dawno

minęły ustępując miejsca autorytetowi dużych badań, czyli "medycyny opartej

na faktach".

Pozdrawiam.

Grzesiek Barnaś

Opinie - ZAKOPANE

Jaką macie opinię o klinice w Zakopanem? Co Wam się tam najbardziej podobało, a co nie? Mi osobście bardzo się tam podobało

Polecam znakomitego ortopedę

Cytat: Masz namiary do niego?Najlepiej kontaktować się przez adres:

arymarczyk@scanmed.pl

Niebawem będzie miał swoją stronę. Ale spokojnie można pisać na ten adres. W Krakowie przyjmuje w Scanmedzie i jeszcze w jednej firmie, co do WAwy - nie wiem.

Taką anegdotę opowiem. Przyjechałem do Rymarczyka do Zakopanego, gotów do operacji (wywalenie łąkotek - stary uraz). Ponieważ wówczas byłem chirurgiem, więc myślałem - spoko, trzeba operować i tyle. Wchodzę do gabinetu i rezonansem w ręku, a Rymarczyka to w ogóle nie interesuje. Każe się kłaść i bada rękami. NAciska i wygina - gdzie i kiedy boli. I tak z 20 minut. Potem mówi - patrz, tu są łąkotki, a Ciebie boli tu (odległość 2 cm). Łąkotki masz w kiepskiej formie, ale nie są do operacji, bo to nie one są przyczyną bólu. Chodzi o przyczepy mięśni, trzeba rehabilitować. Pytam czy nie chce obejrzeć rezonansu. Obejrzał, ale podtrzymał swoją opinię. Dodatkowo zrobił USG kolan i nadal odmawia mi operacji (chirurg!). Czyli rehabilitacja, pyta - chcesz sam, czy u rehabilitanta. Postaram się sam. No to mi narysował obszar kilku cm kwadratowych + 3 krzyżyki na każdym kolanie. I pokazał ćwiczenia, oraz gdzie masować lodem na zmianę z maścią przeciwzapalną. I tak 5 razy dziennie. Jak sobie dasz radę sam, to ok, jak nie to do rehabilitanta. Ja byłem sfrustrowany, bo wówczas chciałem wrócić do biegania i bałem się jak będzie z nartami. Jeżdżę skrętem ciętym (tzw. carving), który rypie w kolana. I się zaciąłem, przez 2 mce stosowałem ćwiczenia i masaże z lodem na zmianę z maśicią. Ból minął i jak dotąd nie wrócił. Przez pierwszy sezon ograniczłem się do marszów, ale głównie ze strachu, bo Rymarczyk pozwolił mi biegać. W tym roku zacząłem biegać i nadal mam spokój z kolanami.

Rzecz w tym, że facet opiera się w pierwszym rzędzie na tym co wybada palcami, dopiero potem USG i rezonans. Czasami sam się śmieje, że tarci klientów, bo wyciąga ich bez operacji. Ale najważniejsze jest, że operować też umie i to bardzo dobrze - najnowocześniejszymi technikami. Kilka lat temu prof. Zarzycki (klinika Zakopane) dał mu zoperować własnego syna (żonę też, ale co tam żona ).

W sumie moi znajomi leczeni przez niego mogli by takie same albo lepsze historie opowiedzieć.

Awantura o "zakopiankę"

Cytat: Nadzieja dla zakładników
Ciągłe odwlekanie inwestycji na zakopiance oznacza łamanie podstawowych praw właścicieli terenów przeznaczonych pod rozbudowę drogi.

Tak stwierdziła Helsińska Fundacja Praw Człowieka, która badała przypadek zakopianki. Na swojej stronie internetowej opublikowała obszerny materiał, obrazujący skalę naruszeń zarówno konstytucyjnego prawa własności, jak i Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Właścicieli terenów przeznaczonych pod rozbudowę zakopianki ucieszyła inicjatywa Fundacji. – Przecież my nic nie możemy robić na swojej ziemi, bo od dwudziestu z górą lat mówi się nam: tu będzie szła zakopianka. Ani gmina nie chce od nas kupić tej ziemi, ani nie pozwala nią rozporządzać – podkreśla Andrzej Starzyk z Ustupu. Jego rodzina to jedna z ponad pięćdziesięciu rodzin, żywotnie zainteresowanych rozwiązaniem patowej sytuacji.

Utworzona przy Fundacji Praw Człowieka z końcem ubiegłego roku Klinika Prawa Własności zainterweniowała, pisząc listy w tej sprawie do Ministerstwa Infrastruktury i Rady Miasta Zakopanego. – Największym problemem jest przewlekłość postępowania, która wiąże się z długotrwałą niemożliwością korzystania ze swojej własności – zauważa Łukasz Lasek, koordynator akcji z HFPC. – Co więcej, właściciele nie mogą liczyć na żadne odszkodowanie z tego tytułu. Wynika to z faktu, że znaleźli się w swoistej luce prawnej.

W Fundacji przypominają, że inwestycja na odcinku Poronin-Zakopane planowana jest już od przełomu lat 70. i 80. Gdy w 2007 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizacje przedsięwzięcia, wykonała dokumentację i projekty przebiegu trasy – wybuchły protesty. Zawiązała się Federacja Obrony Podhala, w której uczestniczą mieszkańcy Poronina, Witowa, Dzianisza i Zakopanego. Nie zgadzali się na propozycje inwestora, żądali poprowadzenia drogi w tunelu i zapowiedzieli blokadę zakopianki. W tej sytuacji GDDKiA odstąpiła od realizacji inwestycji, zawieszając ją na kolejne lata. Nic dziwnego, że właściciele gruntów przeznaczonych pod rozbudowę „zakopianki” czują się jej zakładnikami.

W listach interwencyjnych, skierowanych do ministra infrastruktury i zakopiańskiej Rady Miasta, Fundacja poprosiła o przedstawienie szczegółowego harmonogramu inwestycji, a także planowanego wydania decyzji lokalizacyjnej. To ostatecznie określi sytuację prawną „zakładników drogi”.

Smieszne i straszne

Nie udało się przyszyć genitaliów mężczyźnie, który sam się okaleczył
2007-03-13 13:58

Lekarze z Białegostoku nie przyszyli genitaliów mężczyźnie spod Zakopanego, który po pijanemu odciął je sobie. Kierownik Kliniki Urologii Akademii Medycznej w Białymstoku prof. Barbara Darewicz powiedziała we wtorek, że pacjent trafił do kliniki za późno.

Według zakopiańskiej policji, zgłoszenie o samookaleczeniu mężczyzny dotarło do komendy w Zakopanem w poniedziałek po południu. - Został przewieziony do szpitala w Zakopanem, następnie przetransportowano go dalej. W chwili dowiezienia do szpitala w Zakopanem mężczyzna miał 4,30 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - powiedziała rzeczniczka policji w Zakopanem, Monika Kraśnicka-Broś

Pacjent dotarł do szpitala w Białymstoku za późno z powodu złej pogody. Śmigłowiec lecący z Zakopanego musiał lądować w Ostrowi Mazowieckiej z powodu silnej mgły, stamtąd do Białegostoku wiozła go karetka, jednak po drodze zepsuła się i po mężczyznę musiała wyjechać jeszcze jedna.

40-letni pacjent dotarł do szpitala w Białymstoku nieprzytomny, przed południem we wtorek jeszcze nie udało się lekarzom nawiązać z nim kontaktu z powodu upojenia alkoholem.

Prof. Barbara Darewicz podkreśliła, że były spore szanse na uratowanie narządów mężczyźnie. - Były bardzo dobre warunki anatomiczne, widoczne poszczególne naczynia; jednak zdecydował czas i pogoda. W chwili gdy pacjent znalazł się w klinice, na zabieg było już za późno, w narządach były już zakrzepy - wyjaśniła.

Darewicz poinformowała, że w czerwcu ubiegłego roku lekarze w białostockiej klinice pomyślnie przeprowadzili zabieg przyszycia genitaliów mężczyźnie.

Chwilowo odpadam

ja własnie czekam na operacje kregosłupa w zakopanym w klinice ortopedi uj jak Cie tu skieruja to jestem na 1 odziale Trzymajta sie chłopy!!

Wasze opinie

Ja uważam, że lekarze tu w Zakopanem (obecnie przebywam tu w klinice) są doświadczeni. Może nie wszyscy są zbyt mili, no ale najważniejsze to, aby dorze (sorry że się tak brzydko wyrażę) odwalili swoją robotę.